Basen Bölgesi Neresidir – Nasıl Erir?

Basen bölgesi neresidir, vücutta nereye denk gelmektedir. Bu ve benzeri konularda güncel bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. Basen kelimesi sürekli dilimizde olmasına rağmen tam olarak nereye denk geldiği merak konusudur. Sürekli duyulan bu basen bölgesi neresi konusunu yazımız okuyarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca internet üzerinden kıyafet alırken vücut ölçülerinize uygun olarak satın alım yapmanız gerekiyor, doğal olarak basen bölgesi neresi bilmeli ve doğru ölçülere sahip olmalısınız.

 

Kadınlarda Basen Bölgesi Neresi Oluyor?

Basen Bölgesi Neresidir - Nasıl Erir?

Resimde çizginin bittiği kısım basen bölgesidir.

Vücutta herkes aynı şekilde kilo almamakta, bazı durumlarda kilo vücudun bir bölümüne toplanabiliyor. Kadınlar genelinde kilonun bu şekilde toplandığı bölge genellikle basen bölgesi olmakta. Çoğu kadın kilo aldıkça basenlerinin çıkmasından şikayet etmektedir. Ayrıca kilo alırken bu kadar kolay bir şekilde şişen basen bölgesi, kilo vermeye çalışırken ise tam tersi şekilde çok yavaş erimekte.

Bu gibi sorunlar tek yaşayan siz olmadığınız için basen eritmek için uygulanan egzersiz programlarına katılabilir, bununla alakalı olarak bir spor salonunda profesyonel yardım alabilirsiniz. Ayrıca basen eritmekle alakalı olarak çabanız bulunuyorsa mutlaka beslenmenize de dikkat etmeniz gerekmekte, düzensiz ve sağlıksız bir beslenme düzeni istenmeyen yağlardan kurtulmayı sağlamak yerine daha fazlasına maruz kalmanıza sebep olabilir.

İnsanlar zaman zaman vücut ölçüsü alır ve bu ölçü alım esnasında basen bölgesi en fazla karıştırılan bölgelerden bir tanesidir. Özellikle kalça ve basenin birbirine yakın olmasından kaynaklı olarak pek çok kişi ikisini karıştırmaktadır. Basen neresidir sorusunun yanıtını resimli olarak da göstereceğiz fakat özetle kalçanınızın hemen altında bacakların en geniş olduğu kısımdır. Yani basen kalça bitiminin hemen altıdır, bacakların ise üstü denilebilir.

Kalça basen ve göbek simidi kadınların vücut şekillendirirken en çok uğraştığı bölgelerden bir tanesidir. Kum saati şeklinde bir vücut tipi neredeyse tüm kadınların hayallerindedir. Bu bölgelerde istenmeyen yağları eritmek isteyenler, egzersiz ve yiyecekler konusunda son derece dikkat etmek zorunda kalıyorlar.

Erkek Basen Neresi Oluyor?

Basen Bölgesi Neresidir - Nasıl Erir?

Erkek ve kadınlarda aslında basen bölgesi değişiklik göstermemektedir. Erkeklerde de basen bölgesi kalçanın hemen altında bacakların en kalın olduğu kısımdır. Erkeklerde basen bölgesi kadınlarınki kadar inatçı değildir, bu sebeple basen bölgesinde yağlanma kadınlardaki kadar sık görülmez. Erkeklerde bu şekilde kurtulması zor olan yağlar genel anlamda göbek ve bel bölgesinde toplanmaktadır. Kadınlarda olduğu şekilde fit bir görünüm elde etmek için egzersiz ve besinlere dikkat etmek son derece önemlidir. Ayrıca görünüm dışında sağlık için de kişilerin beslenmesine dikkat etmesi gerekmekte.

Yan Basen Neresidir?

Basen Bölgesi Neresidir - Nasıl Erir?

Basen bölgesinde, farklı noktaları ifade etmek için yan basen olarak belirtilen bir bölge vardır. Basenin en sağ ve en sol kısmı yan basen olarak ifade edilmektedir. Genellikle hoş görüntüyü bozan yağlar basenlerin yan kısımlarında toplanır. Bu bölgelerde toplanan yağlar sonucunda vücut ölçünüz artar ve kıyafet bedeniniz de mecburi olarak büyür. Basen egzersizlerini azimle uygulamaya devam ettiğiniz taktirde bu bölgelerde erimeyi görebilir ve daha fit bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Basen Yağları Nasıl Erir?

Basen Bölgesi Neresidir - Nasıl Erir?

Kadınlar için eritmesi en güç yağlar basen bölgesinde oluşur. Basen bölgesinde bulunan yağları eriterek daha fit bir vücuda sahip olmak istiyorsanız sıkı çalışmalı ve diyet yapmalısınız. Kısacası sağlıklı beslenme ve spor yaparak basen yağlarını eritebilirsiniz.

Basen en hızlı nasıl erir sorusunun yanıtı ilk başta düzenli egzersiz yapmak olacaktır. Basen bölgenizde erime olması için yapılabilecek en iyi hareket başlangıç aşamasında kesinlikle yürüş olacaktır. Günlük hayat meşgalelerinden dolayı düzenli spor yapamıyorsanız da uzun mesafeli yürüyüşler yapmanız iyi gelecektir. Tempolu bir şekilde 1 saat yürüyüş yapmanın vücudunuza katacağı faydaları gördükten sonra zaten bağımlılık oluşturacaktır.

Elbette yürüş yapmak ya da egzersiz yapmak da yeterli değildir. Egzersiz ve yürüyüşle birlikte mutlaka yemek düzeninizi de gözden geçirmeniz gerekmektedir. Fazla yağlı, şekerli besinlerden uzak durmalı ve daha sağlıklı beslenmelisiniz. Kısacası fazla karbonhidratlı besinler almamalısınız. Ayrıca bol miktarda su içmelisiniz.

Basen bölgesi neresidir, konusunda kadınlar ve erkekler için bilgileri bir araya getirdik. Sormak istediklerinizi ya da kendi yöntemlerinizi yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Vizyu.com sizlere yarar sağlayacak çeşitli bilgileri güncel olarak konu alarak sizlere faydalı olmayı misyon edinmiştir. Ayrıca sorularınızı yorumlar bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz.

Yorum yapın