BeReal Nasıl Kurulur [2022]

BeReal nasıl kurulur, indirilir gibi konularda güncel bilgileri yazımızda paylaşacağız. BeReal, 2020’de piyasaya sürülen yeni yeni trend olmaya başlayan bir sosyal medya platformudur. 2022’nin ortalarında popülerliğini iyice artırmaya başladı. Yazımız boyunca BeReal nasıl kurulur, telefondan nasıl hesap oluşturulur gibi konularda güncel bilgileri paylaşacağız.

BeReal Nasıl Kurulur? Nasıl Çalışır? Hesap Nasıl Açılır?

BeReal, aslında sosyal medya platformu olan Instagram’a oldukça benzer bir yapıya sahip. Telefonunuzun her iki kamerasını da kullanarak günlük hayattan fotoğraflar çekmenize olanak sağlar. Uygulamanın en büyük özelliklerinden bir tanesi ise bu fotoğrafların özgün olmasına teşvik etmesidir, aslında adı da bundan dolayı BeReal. Popülerliğinin artmasının temel sebeplerinden bir tanesi de bu aslında, pek çok kişi diğer sosyal medya platformlarında gerçek hayatlarından kopuk fotoğraflar ve videolar paylaşmakta, bu platform ise bunu tersine çevirmeye çalışıyor.

BeReal için hesap oluşturmak son derece kolay, bunları sizlere adım adım açıklayacağız. Aşağıda vereceğimiz adımları takip ederek rahatlıkla hesap oluşturabilirsiniz.

1- BeReal Uygulamasını indirin. Uygulamayı hem Android hem de iOS için indirebilirsiniz. Direkt olarak market linklerini de sizlere vereceğiz, dilerseniz uygulama mağazalarına giderek arama sekmesinden ulaşabilirsiniz. BeReal uygulamasını iOS’a indirmek için BURAYA tıklayabilirsiniz. BeReal’ın Android uygulamasını ise BURADAN indirebilirsiniz. Verdiğimiz linkler direkt olarak mağazaların linkleridir.

Ayrıca uygulamalar mağazalar üzerinde ücretsiz olarak indirilebilir.

Uygulamayı indirdikten sonra ana ekrandan uygulamayı açın.

“Get Started” butonuna tıklayın.

Bu kısımda bilgilerinizi girmenizi isteyecek, bunlardan ilki de isminiz. En az 2 karakter en fazla ise 50 karakter uzunluğunda yazabileceğinizi unutmayın.

Burada yazacağınız isim ve soy isim gerçek ad soyadını ya da takma adınız olabilir, tamamıyla sizin kullanım tercihlerinize bağlı olacaktır. Daha sonra ise “devam” seçeneğine basmanız gerekiyor.

Bir sonraki aşamada sizlere doğum tarihinizi soracaktır. Doğum tarihinizi doğru girmek daha mantıklı olacaktır, ileride hesap güvenliğiniz tehlikeye girecek olursa bu bilgiler sizden istenecektir.

Doğum tarihinizi girdikten sonra devam için aşağıda bulunan beyaz butona basabilirsiniz.

Sonraki adımda ise sizden telefon numaranız istenecek. Burada doğrulama yapılacağından dolayı, doğru numarayı kullanmanız gerekmekte. En başta bulunan kısım alan kodudur. Eğer Türkiye’de yaşıyorsanız +90 kodunu yazarak numaranızı girmeniz gerekmekte.

Ayrıca unutmamanız gereken bir şey var. Her telefon numarası üzerine sadece 1 adet hesap oluşturabilirsiniz. Yine hesap güvenliğiniz açısından tek kullanımlık doğrulama sitelerinden numara almak yerine kendi numaranızı kullanmanız çok daha sağlıklı olacaktır.

  1. Az önce girdiğiniz telefon numarasına gönderilen kodu girin. Kodun Türkiye numaralarına ulaşması biraz zaman alabiliyor, sabırlı olup beklemeniz gerekebilir.

Sık Sorulan Sorular

Birden fazla BeReal hesabım olabilir mi?

Birden fazla BeReal hesabınız olabilirken, bir numarada birden fazla BeReal hesabınız olamaz, yani birden fazla hesaba sahip olmak için başka bir SIM karta/telefona ihtiyacınız olacaktır.

 

Vizyu.com sizlere yarar sağlayacak çeşitli bilgileri güncel olarak konu alarak sizlere faydalı olmayı misyon edinmiştir. Ayrıca sorularınızı yorumlar bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz.

Yorum yapın