Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır? [Tüm Merak Edilenler]

Bikini bölgesi lazer epilasyon nasıl yapılır, kaç seans sürer, zararları var mı gibi konularda güncel bilgileri yazımızda paylaşacağız. Bikini bölgesi Lazer Epilasyon yaptırmak, bölgede bulunan tüylerden kalıcı bir şekilde kurtulmak için fayda sağlar. Bu bölgeye yapılan epilasyon hayatınızın devamında tüy anlamında son derece olumlu sonuçlar doğuran bir işlemdir.

Kadınlar için en çok Lazer Epilasyon yapılan bölge bikini bölgesidir. Gelecekte hep temiz kalması ve hijyenik olması sebebiyle kadınlar arasında bu kadar meşhurdur.

Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon Merak Edilenler

Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyon yaptırmaya karar verenler genellikle başlangıçta ne kadar para ödeyeceklerini, kaç seans gideceklerini ve sonucun gerçekten etkili olup olmayacağını düşünürler. Yukarıdaki soruları sizler için bir araya getirdik, yazımızın devamında bikini bölgesi lazer epilasyon ile ilgili detayları bulabilirsiniz.

Lazer Epilasyonda Bikini Bölgesi Neresidir?

Lazer epilasyon yaptırmayı düşünenler yukarıda da söylediğimiz gibi bikini bölgesi en çok tercih edilen bölgedir. Bu bölgeye işlem yaptırmadan önce nereleri kapsadığını iyi bilmelisiniz ki eksik işlem sorunuyla karşılaşmayasınız.

Bikini bölgesi lazer epilasyonun kapsadığı bölgeler şu şekildedir; özel bölgenin üst tarafı, özel bölgenin alt tarafı, ve makat kısmıdır. Bikini bölgesine kalça dahil edilmez, yalnızca makat dahildir.

Makat Bölgesine Lazer Epilasyon Yapılır mı?

Evet, tabii ki yapılabilir. Hatta en çok lazer epilasyon yaptırılan bölge olan bikini bölgesine makat kısmı da dahildir. Bu kısımda istenmeyen tüylerden kurtulmak için lazer epilasyon işlemi yaptırılır.

Ayrıca bu işlem sadece kadınlara değil, erkeklere de yapılabilen bir işlemdir. Özellikle bazı sağlık sorunları için sık sayıda erkek de bu işlemi yaptırmaktadır. Yaptırmak isterseniz eğer, hastanelerde ve güvenlik merkezlerinde rahatlıkla lazer epilasyon yaptırabilirsiniz.

Vajina Bölgesine Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Öncelikle vajina bölgesinde bulunan kıl tipine göre lazer epilasyon makinesi türü belirlenir ve seanslara başlanır. Seans başlangıcında, vajinanın üst kısmına daha sonra vajinanın alt kısmına ve son olarak da makat kısmına lazer işlemi uygulanır. Alanında uzman olan kişiler ısınan lazer ışınlarını belirli zaman aralıklarıyla hedeflenen bölgeye atar, atılan bu lazer ışını deride yayılarak kıl köklerini ortada kaldırır. Seans bitiminden sonra dikkat edilmesi gereken 1-2 şey bulunmaktadır. Bölgenin suyla temas etmemesi, ayrıca fazla güneş ışığına da maruz kalmaması gerekmektedir.

Bikini Bölgesi Lazer Acıtıyor mu?

Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyon yaptırmak isteyen insanların en çok sorduğu sorulardan bir tanesi de işlemin kişiye ne kadar acı vereceğidir. Bu işlem kaynaklı acı çekeceğini düşünerek işlemi erteleyen veya vazgeçen pek çok kişi var. Peki lazer epilasyon bikini bölgesi acır mı?

Her insan acıyı farklı şekillerde hissettiğinden dolayı bu konuda net bir şey söylemek çok doğru olmayacaktır. Fakat yaptıranların yorumlarına bakıldığından en çok acıtan bölgenin bikini bölgesi olduğu söylenmektedir. Bikini bölgesinin yapısı diğer bölgelere göre daha hassas ve ince derili olduğundan dolayı daha fazla acıması da normaldir. Fakat tabii ki bu kadar kişi yaptırdı ve yaptırmaya devam ediyor, kısacası dayanılmayacak bir acıdan söz etmiyoruz. Hatta pek çok kişi ağda acısıyla neredeyse aynı olduğunu söylemektedir. Ayrıca en çok acıyan seanslar başlangıç seanslarıdır, daha sonraki zamanlarda kıl kökleri daha güçsüz hale gelir ve vücut acıya alışır. Acı eşeği düşük olan insanlar için uyuşturucu kremler sürülebilir, bu şekilde acıya hissizleşme sağlanabilir.

Buz lazer bikini bölgesini acıtır mı? Buz lazer tipi normal lazere göre daha farklıdır. Aralarındaki farklara girmeyelim ancak normal lazere göre daha acısız olduğunu rahatlıkla söyleyebilirsiniz. Hangi lazer tipine karar vereceğinize epilasyon merkezine giderek danışmanlara sorup karar alabilirsiniz.

Sadece Bikini Bölgesi Lazer Ne Kadar?

Bikini bölgesi lazer epilasyon hem şehire hem de yaptırdığınız merkezlere göre farklılık gösterebilir. Ayrıca burada kullanılan makineler de büyük öneme sahiptir. Elbette bölgede bulunan kıl yoğunluğu ve kararlaştırılan seans sayısı fiyatları direkt olarak etkilemektedir. Biz ortalama bir fiyat aralığı veriyoruz ancak siz daha detaylı bilgiyi direkt güzellik salonlarından, epilasyon merkezlerinden alabilirsiniz.

Genellikle tek bölge 300-600 TL arasında fiyata sahiptir. Ayrıca çoklu bölgeler için kampanyalar olabiliyor, Instagram sayfalarından ya da telefondan iletişim kurarak fiyatları öğrenebilirsiniz.

Bikini Bölgesi Lazer Kaç Dakika Sürer?

Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Bikini bölgesi lazer epilasyon sandığınızdan çok daha kısa sürmektedir, ortalama olarak 5 dakika kadar bir sürede işlem tamamlanacaktır. Bölgelerin çok büyük olmamasından kaynaklı olarak uzun sürmemektedir. Diğer bölgelerde süreler uzayabilir.

Bikini Bölgesi Nasıl Uyuşturulur?

Eğer acı eşiğiniz çok düşükse lazer epilasyon sırasında uyuşturma işlemi uygulanabilir. Eğer lazer epilasyon yaptıracağınız merkezde böyle bir uygulama bulunmuyorsa siz öncesinde kendiniz de uygulama yapabilirsiniz. İşleme başlamadan yarım saat kadar önce lazer epilasyon uygulanacak bölgeye uygulayarak daha az acı hissetmenizi sağlayabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Bikini Bölgesi Kaç Seansta Biter?

Lazer epilasyon uygulaması yaptırmayı düşünen insanlar normal olarak hızlıca sonuç elde etmek isteyeceklerdir. Ancak bikini bölgesinin nemli bir yapıya sahip olması sebebiyle oldukça geç sonuç alacağınız bölgelerden bir tanesidir.

Güzellik merkezleri bikini bölgesi lazer epilasyon işlemi için genelde ortalama olarak 10-12 seans aralığını önermektedir. Kullanıcılar genellikle lazer epilasyon işlemi 10 seansta biter mi sorusunu sormaktadır. Bu sorunun yanıtı ise tamamıyla sizin kıl tipinize bağlıdır, bazı insanlarda bu süreç 6 – 8 seansta sonuç verirken bazılarında ise 12 seansta bu işlem sonuç vermektedir.

Lazer Bikini Bölgesine Zarar Verir mi?

Lazer epilasyonu bikini bölgesine yaptırmayı düşünen insanların en çok tereddütte kalmasına sebep olan sorulardan bir tanesi de lazer epilasyon kısırlık yapar mı endişesidir. Ancak söylenilenin aksine lazer epilasyon yumurtalıklara zarar vermemektedir. Lazer epilasyon işlemi esnasında yollanan lazer ışınları sadece kıl köklerine etki etmektedir, ve deri yüzeyine yayılmaktadır. Organlarınıza işleyecek ya da temas edecek kadar derine inememektedir. Kısacası lazer epilasyon kısırlık yapmaz. 

Bikini Bölgesi Kararması Lazer Tedavisi Nedir?

Lazer epilasyon işlemi ile lazer tedavisi birbirinden farklı işlemlerdir. Vajinada belirli etmenlere bağlı olarak zamanla gelişen kararmaların önüne geçmek için lazer tedavisi uygulanır. Bu tedavi yarım saat kadar sürer. Vajinaya atılan ışınlarla bölgedeki kararmanın önüne geçmek ve beyazlama sağlamak amaçlanır.

 

 

Vizyu.com sizlere yarar sağlayacak çeşitli bilgileri güncel olarak konu alarak sizlere faydalı olmayı misyon edinmiştir. Ayrıca sorularınızı yorumlar bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz.

Yorum yapın