WordPress veritabanı hatası: [Disk full (/tmp/#sql_137067_11.MAI); waiting for someone to free some space... (errno: 28 "No space left on device")]
SHOW FULL COLUMNS FROM `wpdp_options`

Bilgisayardan Telefona Oyun Atma - Vizyu

Bilgisayardan Telefona Oyun Atma

Bilgisayardan telefona oyun atma yolları, oyun atmak için neler gereklidir, bilgisayar oyunları telefondan oynanır mı gibi konularda güncel bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Bilgisayardan telefona oyun atmak denen kavram oldukça geniş bir kavramdır, öncelikle bu sorguyu yaparken ne istediğinizden emin olmalısınız. Bilgisayar oyunlarını, telefonunuza atarak orada çalıştırmak istiyorsanız bu mümkün olmayan bir durumdur. Ancak eğer bilgisayarınıza mobil cihazlara uyumlu olan dosya tiplerinde oyun ve uygulamalar indirirseniz, bunu telefonlarınıza atabilirsiniz. Aşağıda Bilgisayardan telefona oyun atma konusunda pek çok yöntem ve amaç paylaşacağız, bunlardan hangisi size uygunsa onu takip edebilirsiniz.

Bilgisayardan Telefona Oyun Atma

Bilgisayardan telefona oyun atmak için dikkat etmeniz gereken birden fazla şey bulunmakta. Bunlardan ilki, mobil cihazınızın işletim sistemi ne? Bunu öğrenmek için telefonunuzdan ayarlar>hakkında kısmına girmeniz gerekiyor (Android ve iOS cihazlar için bu işlem neredeyse aynıdır). Eğer Android bir cihaz kullanırsanız cihazınıza dışarıdan APK uzantılı dosyalar yükleyebilirsiniz. Bu dosya uzantısı dışında olan uygulama ve oyun uzantılarını telefonunuza kaydetseniz bile çalıştırmayacaktır.

Bilgisayardan telefona oyun atmak için sisteminizi bilmeniz gerekiyor. Eğer cihazınız Android değil de iOS ise dışarıdan uygulama yüklemeniz zaten pek mümkün olmayacaktır. Elbette 1-2 farklı yolu var ancak cihazınızda çalışma süresi sınırlı olacaktır (örnek vermek gerekirse yüklediğiniz bir oyun sadece 1 hafta çalışacaktır). Bundan dolayı iOS cihazlara yükleme yapmak çok da mantıklı olmayacaktır, yazımızda farklı bir başlık altında ufak bir şekilde bilgi vereceğiz, yine de yüklemek istiyorsanız adımları takip edebilirsiniz.

Bilgisayardan Android Telefona Oyun Atma

Bilgisayarınızdan Android cihazınıza oyun atmak için kullanabileceğiniz metotlar bulunmakta. Bunlardan ilki eskiden beri geçerli olan kablo ile dosya yollama metotu olacaktır. Bu yöntemle yollama yapmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

 • İlk olarak internet bağlantısı olan bir bilgisayarınız olmalı.
 • Bilgisayarınızı açın ve indirmek istediğiniz APK dosyasını Google üzerinde arayın. (Bu arama esnasında seçici olmalısınız kimi sitelerde APK dosyalarının içeriğiyle oynanarak içlerine zararlı yazılımlar konmakta. Bundan dolayı güvenilir olduğunu bildiğiniz yerlere başvurmalısınız).
 • Yukarıda parantez içerisinde yazılanlara dikkat ederek APK dosyasını bilgisayarınıza indirin.
 • İndirme işlemi tamamlandıktan sonra mobil cihazınızı bilgisayarınıza kablo aracılığı ile bağlayın.
 • Bu esnada mobil cihazınızın ekranında onay vermeniz gereken metinler çıkabilir, bunlara onay verin. (Bu izinler bilgisayarınızın fotoğraf, dosya ve benzeri noktalara erişmesinden bahsetmektedir normalde)
 • Daha sonrasında “Bilgisayarım>telefon modeli ya da adı” menüsü içerisinde bir noktaya APK dosyasını atın.
 • Yukarıdaki işlemleri doğru bir şekilde yaptıysanız mobil cihazınızdan Dosya Yöneticisi içerisinde yüklediğiniz APK dosyasını göreceksiniz. Ona tıklayın ve çalıştırın.
 • Bu aşamada eğer daha önce dışarıdan APK dosyası yüklemediyseniz telefonunuz sizden izinleri açmanızı isteyecek, ayarlara giderek açabilirsiniz.
 • Bu işlemden sonra APK dosyasınız eğer çalışıyorsa ve sürüm olarak telefonunuza uyumluysa kurulumu başarıyla tamamlayacak ve kurduğunuz oyun veya uygulamaya erişebilir duruma geleceksiniz.

Bilgisayardan iPhone’a Oyun ve Uygulama Atmak

Bilgisayardan iPhone cihazınıza oyun veya uygulama atmak android’e göre biraz daha meşakkatli bir iş. Ayrıca attığınız oyun ve uygulamaların telefonunuzda çalışır durumda kalma süreleri de aşağı yukarı 1 hafta civarında olacaktır. 1 haftanın sonunda cihazınızı tekrar bilgisayara bağlayarak işlemleri tekrarlamanız gerekmekte. Bu işlemleri yapabilmek adına Windows bir bilgisayara ihtiyacınız olduğunu unutmayın, devamı için aşağıdaki adımları uygulamalısınız;

 • İlk olarak bilgisayarınızda aktif bir internet bağlantısına ihtiyacınız olacak.
 • Bilgisayarınız Windows 7 ya da daha yeni bir sürüm olmalı.
 • Daha sonra BURADAN resmi siteye giderek bilgisayarınıza uygulamayı yüklemelisiniz.
 • Uygulamayı indirip, bilgisayarınıza kurduktan sonra yüklemek istediğiniz uygulama ya da oyunu İPA formatında bilgisayarınıza indirmeniz gerekiyor. Burada indirme yaparken yine güvendiğiniz kaynakları tercih etmeniz sağlıklı olacaktır.
 • Daha sonra uygulamayı açın, burada sizden Apple Store şifresi ve e postası isteyecek.
 • Kendi aktif olarak kullandığınız hesabı vermek zorunda değilsiniz, yeni bir hesap oluşturabilir ve onu verebilirsiniz. Uygulama bu Store hesabı üzerinden imzalama yapacak, bu yüzden bu bilgilere ihtiyaç duyuyor.
 • Bilgilerinizi girdikten sonra aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza çıkacak;
 • Bu ekranda yukarıda iDevice yazan kısımda kendi cihazınız çıkmalı ve görseldeki gibi seçili konuma getirilmeli.
 • Daha sonra Start seçeneğine basmanız gerekiyor, bu noktadan sonra aşağıdaki ekranda ilerleme gözükecek.
 • %100 olduktan sonra kurulum tamamlanmış olacak.
 • Telefonunuz menüsüne uygulama ya da oyun eklenmiş olacak, ilk girişinizde sizden profil izni isteyecektir. Buna izin vermeniz gerekiyor.
 • Bu işlemlerden sonra sadece 1 hafta imzanızın geçerli olacağını unutmayın. 1 hafta sonra uygulama telefonunuzda çalışmayacaktır, tekrardan bilgisayarınıza bağlayarak imzalama işlemi yapmanız gerekecek. Bu her daim devam edecektir, bunun farkında olarak gerekli yüklemeleri yapmalısınız.

Yukarıda sizlere bilgisayardan telefona oyun atma yollarını anlattık. Sormak istediklerinizi bizlere yorumlar kısmında sorabilirsiniz.

Vizyu.com sizlere yarar sağlayacak çeşitli bilgileri güncel olarak konu alarak sizlere faydalı olmayı misyon edinmiştir. Ayrıca sorularınızı yorumlar bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz.

Yorum yapın