Boyun Dövme Modelleri Erkek [5 Farklı Model]

Boyun dövme modelleri erkek, boyun için en iyi dövme modelleri, en iyi modeller konusunda güncel görselleri yazımızda bulabilirsiniz. Dövme yaptırmadan önce iyice araştırmak ve emin olmak son derece önemli. Sonuçta eğer daha sonra sildirme ya da üzerini kapattırma gibi bir işlem uygulamayacaksanız ömür boyu teninizde taşıyacağınız bir dövmeye sahip olacaksınız. Yazımız boyunca birbirinden farklı boyun dövme modellerini sizlerle paylaşacağız, bunlardan hoşunuza giden olursa eğer profesyonel bir dövme tasarımcısına giderek bu yaptırabilirsiniz.

Boyun Dövme Modelleri Erkek

Boyun dövmeleri geçmişte farklı statüdeki insanlar tarafından kullanılırken günümüzde bu zümrede değişiklikler oldu. Artık cesur, güçlü ve erkeksi kişilikleri temsil ediyor. Ayrıca boynunuzdaki dövmeleri ilerleyen zamanlarda saklama gibi bir şansınız olmuyor. Yaptırmadan önce bilmeniz gereken en önemli şeylerden bir tanesi de boyun, mürekkebin en çok acı verdiği noktalardan bir tanesidir. Dövme seçimi yaparken kişiliğinizi yansıtan ve hoşunuza gidecek bir dövme bulmaya özen gösterin.

1- Sırt & Boyun Dövmesi

Back Neck Tattoo

Erkekler için en popüler dövme yaptırma noktalarından bir tanesidir. Bu bölgeler için genel anlamda küçük veya ince bir tasarım uygun olacaktır. Ayrıca yine ilk boyun dövmenizi yaptırıyorsanız ince ve küçük olması daha uygundur. Kapatmak istediğiniz zamanlarda yakalı gömlekler veya saçlarınızı kullanarak kapatma şansınız da olur.

2- Tam Boyun Dövmesi

Full Neck Tattoo

Boyun dövme modelleri erkek listesinde en dikkat çekici dövme modellerinden bir tanesi de tam boyun dövmeleri. Tam boyun dövmeleri genellikle boğaz bölgenizi tamamıyla sarar. Kalabalığın arasında dikkat çekmenizi sağlayan, sizi farlı kılacak dövme bölgelerinden bir tanesi de kesinlikle tam boyun dövmesi. Boyunda genellikle, geometrik desenler, karmaşık tasarımlar ve mürekkep dalgaları uygun olmakta.

3- Ufak Boyun Dövmesi

Small Neck Tattoo

Boynunuza tek bir dövme yaptırmayı düşünüyorsanız ve bu dövmenin tam boyun dövmesi olmasını düşünmüyorsanız, ufak boyun dövmesi tercih edebilirsiniz. Ufak boyun dövmeleri genellikle, romen rakamları, tek kelimelik yazılar ya da basit semboller olabilir. Eğer ağrı eşiğiniz düşükse özellikle ufak dövme yaptırmak mantıklı olabilir. Genellikle bu gibi durumlarda anlamı olan tarihler ya da kelimeler tercih edebilirsiniz.

4- Çiçek Boyun Dövmesi

Rose Tattoo

Çiçek dövmeleri çok eski zamanlardan itibaren insanların yaptırdıkları ve neredeyse modası geçmeyen dövme türlerinden bir tanesi haline gelmiş durumda. Boyun dövme modelleri erkek listesinde çiçek dövmelerin olmaması mümkün değil.  Çiçekler genel anlamda aşk ve ölümü temsil edebilmekte ayrıca hayatın güzellikleri ve acılarını da temsil etmektedir. Güllerin genel anlamda dövmelerde bu derecede çok tercih edilmesinin bir sebebi de her boyuta uygun olmalarıdır. Kısacası boynunuza ufak ya da büyük bir dövme yaptırmak isteyin her anlamda işlevsel olacaktır.

5- Taç Boyun Dövmesi

Son yıllarda oldukça popüler olan bir başka dövme çeşidi var sırada. Boyun dövme modelleri erkek listesinin olmazsa olmazlarından bir tanesi. Bir çok erkek hayatlarında önemli bir başarıyı simgelemek adına taç dövmesi yaptırmakta. Bazıları da kaderlerinin kendilerinin ellerinde olduğunu, başarıya da hazır olduklarını simgelemek için kullanmakta. Ayrıca eğer sevgiliniz ya da eşinizle ortak bir dövme yaptırmak istiyorsanız yaptırılabilecek en iyi dövme çeşitlerinden bir tanesidir.

 

Vizyu.com sizlere yarar sağlayacak çeşitli bilgileri güncel olarak konu alarak sizlere faydalı olmayı misyon edinmiştir. Ayrıca sorularınızı yorumlar bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz.

Yorum yapın