WordPress veritabanı hatası: [Disk full (/tmp/#sql_137067_0.MAI); waiting for someone to free some space... (errno: 28 "No space left on device")]
SHOW FULL COLUMNS FROM `wpdp_options`

Cities Skylines Elektrik Dağıtımı Nasıl Yapılır? - Vizyu

Cities Skylines Elektrik Dağıtımı Nasıl Yapılır?

Cities skylines elektrik dağıtımı nasıl yapılır, bağlanır gibi konularda güncel bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. Cities Skylines şehir inşa etme üzerine kurulu bir oyun. Siz bir belediye başkanı olarak tüm şehri yönetmelisiniz. Elbette şehir giderek büyüyecek ve bu anlamda önlemlerinizi en baştan almak zorundasınız. Çöp, su tesisleri, atık su, elektik ve elektrik dağıtımı gibi konularda en başından iyi düşünerek halletmek ileride işinizi çok kolaylaştırıyor.

Bu yüzden oyunun en başından gelecekte yapacağınız yerleşimleri de düşünerek adımlar atmalı ve elektrik dağıtımını buna göre hesaplamalısınız. Eğer oyuna yeni başladıysanız elektrik dağıtımının nasıl yapılacağı konusunda sorun yaşamanız son derece normal.

Cities Skylines Review: Skyscraper thinking | Outcyders

Cities Skylines Elektrik Dağıtımı Nasıl Yapılır?

Oyuna ilk başladığınız anda size otoyol yapmayı gösterecek ancak elektrik ve su anlamında yapmanız gerekenlerden bahsetmiyor. Bundan dolayı başlangıçta bu gibi sorular sormanız son derece normal. Şehirin içine elektrik götürebilmeniz için öncelikle onu üretmeniz gerekiyor. Henüz yeni başladığınız esnada bu üretimi rüzgar tribünleri kullanarak yapmanız gerekiyor.

Bu tribünleri yerleştirirken dikkat etmeniz gereken bir kaç şey bulunmakta. İlk olarak bu tribünleri birbirine çok yakın olarak yerleştirmeniz olumsuz etki oluşturacaktır. Bu mesafeyi anlayabilmeniz için tribün yerleşimi yaparken oyun bir yuvarlak gösteriyor, bu alan içerisine başka bir tribün koymamaya çalışın.

Ayrıca bu tribünleri yerleştirirken yine hemen üzerinde çıkan rakamlara bakmanız gerekiyor. Bu rakamlar o alanda tribünün ne kadar verimli çalışabileceğinden bahşediyor. Yani o bölgede rüzgar esmiyorsa tribün yeleştirmek sizlere maddi kayıptan başka bir şey vermeyecektir. Aşağıda resimle birlikte anlamanız çok daha kolay olacaktır.

Yeni Başlayanlar İçin Cities: Skylines Rehberi – D.O.F.T.

Yukarıdaki resimde de gördüğünüz üzere elektrik olan bölgelerde mavi işaretleme yapılıyor. Kısacası bu haritayı yerleşim yerinizi genişlettikçe kontrol etmeniz gerekmekte. Yerleşim yerlerine elektrik sağlamazsanız, vatandaşlar sorun çıkartmaya başlayacak ve mutluluk oranları düşecektir.

Oyuna ilk başladığınızda resimdeki gibi elektrik direği ve rüzgar trübünü açık olacaktır. Zaman geçtikçe yenileri açılacak, ancak ilk aşamada vatandaşlarınıza bu şekilde elektrik sağlamanız gerekmekte. Elektrik telleri de aynen gerçek hayatta olduğu gibi sizlerin rüzgar tribünün olduğu noktalardan vatandaşlarınızın kurulu olduğu noktaya elektrik taşımaya yarıyor. Dolayısıyla oyunun başladığı noktada elektrik telleri ile teslimat yapacaksınız. Ancak bunları rastgele döşemek ileride sorun yaşamanıza sebep olacaktır, bu sebepten dolayı harita köşelerinden götürmeye çalışın.

Cities Skylines Elektrik Nasıl Bağlanır?

Yukarıda elektriği nasıl üretebileceğinizi, hangi şartlarda daha fazla üretim alabileceğinizi söyledik. Bu elektriği bağlamak için ise ihtiyacınız olan şey elbette elektrik direkleri. Cities Skylines elektrik dağıtımı yaparken dikkat edeceğiniz şey bu direkleri yerleştireceğiniz konumlar. Unutmayın şehriniz zaman içerisinde büyüyecek ve gelişecek. Bundan elektrik direkleri ileride size engel olmayacak noktalarda olmalı.

Elektrik direklerini evlerden sadece 1 tanesine yaklaştırmak yeterlidir. O evden devamına elektrik dağıtımı sağlanır. Yani her ev için ayrıca elektrik direği çekmenize gerek yok. Kısacası elektrik bağlama işlemi oldukça basit olmasına rağmen ilk başta ileriyi düşünmek daha sonra sorun yaşamanızı engelleyecektir.

Cities Skylines elektrik hattının üzerindeki işaretin anlamı nedir? | Technopat Sosyal

Eğer elektrik tellerinde yukarıdaki gibi işaretler görürseniz bu teller arasında kopukluk olduğu anlamına gelmektedir. Eğer bu sembol gözüküyorsa elektrik yollarını takip ederek kopukluk yapan kısmı bulmanız gerekiyor, buradan yeni bir bağlantı oluşturmak sorunu çözecektir.

Yazımız boyunca Cities Skylines elektrik dağıtımı hakkında kullanabileceğiniz birbirinden faydalı bilgiler verdik. Yine de yardıma ihtiyacınız olursa ya da elektrik dağıtımı hakkında ekstra bilgi vermek isterseniz yorumlar kısmından yazabilirsiniz.

 

Vizyu.com sizlere yarar sağlayacak çeşitli bilgileri güncel olarak konu alarak sizlere faydalı olmayı misyon edinmiştir. Ayrıca sorularınızı yorumlar bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz.

Yorum yapın