Cities Skylines Sınırsız Toprak Modu

Cities Skylines sınırsız toprak modu nasıl yapılır, sınırsız toprağa nasıl sahip olunur gibi konularda güncel bilgileri aktaracağız. Öncelikle Cities Skylines’dan biraz bahsedelim ve daha sonra ise modun kurulumuna ve kullanımına geçelim. Oyun isminden de anlayabileceğiniz üzere bir şehir inşa etme oyunu. Ancak zannedildiği kadar basit bir oyun değil, tıpkı gerçek hayatta bir belediye başkanıymışsınız gibi bir şehirin tüm ihtiyaçları ve eksiklikleriyle sizin ilgilenmeniz gerekiyor. Ayrıca gelir toplamak, vatandaşlarınızı mutlu etmek, onları elektrik ve su gibi hizmetlerle buluşturmak ve benzeri görevleriniz bulunmakta.

Cities: Skylines - Playstore

Oyunun en büyük dezavantajı kendi bünyesi içerisinde Türkçe dil dosyası bulunmuyor oluşu. Oyun içerisinde İngilizce biliyor olmanız ve oyunu anlamanız ise son derece önemli bir olay. Bu yüzden eğer oyuna yeni başlıyorsanız internetten kendi sürümünüzle uyumlu olarak Türkçe yama indirip mod olarak oyuna ekleyebilirsiniz.

Oyuna ilk başladığınız zaman sizden bir harita seçmeniz isteniyor, burada kendi hayalinizde bulunan şehire göre bir toprak seçmeli ve değerlere dikkat ederek bir seçimde bulunmalısınız. Oyuna ilk başladığınızda vatandaşlarınızın yaşayabileceği, çalışabileceği ve şehirinizin gelişebileceği sanayiler oluşturmanız gerekiyor. Ancak başlangıçta şehrinizi geliştirebileceğiniz topraklar sınırlı sayıda veriliyor. Hal böyle şehir düzenlemelerini geleceğe uygun olarak yapamıyor ve bazı konularda ileride sorun yaşayabiliyorsunuz. Bu gibi durumların önüne geçmek adına Cities Skylines sınırsız toprak modu kullanabilirsiniz. 

Cities Skylines Sınırsız Toprak Modu

Cities Skylines yukarıda da dediğimiz gibi oldukça gelişmiş bir oyun sistemine sahip. Öyleki yurtdışında bazı ülkelerde trafik planlaması ve yoğunluk durumunu anlamak adına gerçek hayat simülasyonu olarak bile kullanılabiliyor. Hal böyle olunca gerçekten dikkat etmeniz ve geleceği düşünerek planlamanız gereken pek çok şey bulunuyor. Dolayısıyla oyuna başladığınız zaman sadece bulunduğunuz toprağı baz alarak düşünmek ve şehir planlamasında bulunmak çok da mantıklı olmayacaktır.

Cities: Skylines Oyunundaki Trafik Sorunu Nasıl Çözülür? - Ekşi Şeyler

Bu gibi durumların önüne geçmek adına direkt olarak başlangıçta sınırsız toprağa sahip olabileceğiniz modu indirebilirsiniz. Belki hile gibi gözüküyor olabilir ancak gerçekten bir şehir simülasyonu yapıyorsanız topraklarınızı önceden bilmeniz ve planlamanızı baştan şehir ölçülerinde yapmanız daha mantıklı olacaktır. Henüz başlangıçta bu kadar büyük topraklara sahip olmanız elektrik, su ve çöplük gibi konularda en baştan doğru planlamalar yapmanızı sağlayacaktır.

Cities Skylines sınırsız toprak modu 3. parti kişiler tarafından geliştirilmekte olup bir çok kişi tarafından denenmiş ve sorunsuz olarak işaretlenmiş bir mod. Ayrıca pek çok kişi tarafından Steam atölyesinde de paylaşılarak işlevsel modlar listesine alınmış durumda. Kısacası mod işlevsel ve çalışıyor durumda. Sizlere de modu paylaşırken hem Steam atölyesi üzerinden link vereceğiz hem de normal link vereceğiz, ikisi de aynı dosyadır. Hangisinden indirmek isterseniz oradan indirebilirsiniz. Hemen aşağıda modla alakalı bilinmesi gerekenleri sizlere aktaracağız.

Cities: Skylines uygun fiyatı ve 12 taksit avantajı ile satın al

  • Mod haritanın tamamını açmaktadır.
  • 81 bölgeyi direkt olarak başlangıçta açabilir ya da zaman içerisinde işaretlemeler yaparak mod menüsü üzerinden dilediklerinizi aktif hale getirebilirsiniz.
  • Cities Skylines 1.2 sürümü ile tam uyumlu olarak yapılmış bir moddur, daha düşük sürümlerde sorun yaşayabilirsiniz bu yüzde oyununuzu güncelleyin.
  • Bu mod ile kayıt ettiğiniz oyunları daha sonra bu mod olmadan açamayabilirsiniz. 
  • Ayrıca genel anlamda Cities Skylines orijinal DLC’ler ile de uyumlu çalışmakta.
  • Yukarıdakiler dışında atölyeden daha fazlasını öğrenebilirsiniz, mod sık sık güncelleme almakla beraber, zaman zaman atölye sayfasından yayıncıyı takip edebilirsiniz.

Cities Skylines Sınırsız toprak modu Steam sayfası için buraya tıklayabilirsiniz. 

Yukarıdan ücretsiz olarak modu ekleyebilir ve kullanabilirsiniz. Mod için anlatılanlar İngilizce olduğundan dolayı dikkat edilmesi gerekenleri yukarıda Türkçe olarak sizlere aktardık. Cities Skylines sınırsız toprak modu ile ilgili sormak istediklerinizi bizlere yorumlar kısmından sorabilirsiniz.

 

Vizyu.com sizlere yarar sağlayacak çeşitli bilgileri güncel olarak konu alarak sizlere faydalı olmayı misyon edinmiştir. Ayrıca sorularınızı yorumlar bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz.

Yorum yapın