City Car Driving Benzeri Oyunlar [6 Oyun]

City Car Driving benzeri oyunlar hangileri? Benzer oyunlar listesini bu yazımızda sizlere aktaracağız. Oyun genel anlamda oyuncular tarafından çok sevilen bir yapıya sahip. Genel olarak oyunda bir serbest mod bir de kariyer modu bulunmakta. Oyun içerisinde en önemli olay ise gerçekçilik bu sebeple pek çok kullanıcı direksiyon setlerini kullanarak oyunu oynuyorlar. Oyunun bir diğer güzel tarafı ise çok fazla ihtiyaç olmasa da Türkçe dil desteği barındırıyor olması. Böylelikle kariyer modunda ve normal menülerde anlaşılmayan bir nokta kalmıyor. Kullanıcıların şikayet ettiği tek konu ise grafiklerinin yeterince iyi durumda olmamasından kaynaklı.

City Car Driving normal şartlarda Steam üzerinde 57 TL’ye satılmakta. Ancak sık sık indirime giren bir oyun olduğundan dolayı, indirim zamanları beklenerek alınabilir. Yazının siteye girildiği tarihte de oyun %50 indirime girmiş durumda. Kısacası almak gibi bir niyetiniz varsa indirime girmesini beklemeniz mantıklı bir hareket olacaktır. Oyunun gerçekçiliği ve metası üzerinden bakarak City Car Driving benzeri oyunların sizlere bir listesini vereceğiz.

City Car Driving Benzeri Oyunlar

Listede mutlaka bildiğiniz oyunlar da olacaktır, bilinmeyen ve piyasaya yeni sürülen oyunları da eklemeye gayret göstereceğiz. Oyunlar hakkında daha net bilgi edinebilin ve tekrar tekrar uğraşmayın diye Youtube üzerinden videolarını da yazımıza ekleyeceğiz, bu sayede direkt olarak bir fikir sahibi olabileceksiniz.

Euro Truck Simulator 2

City Car Driving benzeri oyunlar listesinde olmazsa olmazlardan bir tanesi. Genel olarak oyun camiasında çok bilinen bir oyun olduğundan dolayı ilk sırada yer vermek istedik. ETS2 için geniş bir anlatıma gerek görmüyoruz. Genel anlamda bir tır kullanacaksınız, zaman içerisinde kendinize şöförler alıyor ve bir şirket kuruyorsunuz. Daha sonra farklı ülke ve şehirlerden kendinize galeriler alıyor ve oralara da şoförler yerleştiriyorsunuz. Elbette City Car Driving’e en benzer yanı ise oyunun mekaniklerindeki gerçekçilik, dilerseniz manuel olarak da sürebileceğiniz tırınızı direksiyon setiyle oynaması bir hayli keyifli. Ayrıca oyuna dışarıdan modlar ekleyerek tır yerine araba da sürebilirsiniz.

American Truck Simulator

Yine herkes tarafından bilinebilecek bir oyun. City car driving benzeri oyunlar listesinin olmazsa olmazlarından bir tanesi. American Truck Simulator yine tır sürdüğünüz ve son derece gerçekçi mekaniklere sahip bir simülasyon oyunu. Euro Truck Simulator 2’den farkı ise genel olarak Avrupa haritasının bulunmaması ve Amerika Tırlarının oyun içerisinde yer alması denilebilir. Elbette trafik yoğunluğu yol yapısı tam olarak ETS 2’den farklı bir tecrübe katıyor. Eğer simülasyon olarak sakin bir oyun arıyorsanız bu oyunu da denemelisiniz.

Asetto Corsa

Asetto Corsa hem uyguna alınabilecek hem de güzel bir deneyim sunan bir yapım. Oyunun mutlaka listede olması gerekiyordu diye düşünüyoruz. Oyunun listede diğer oyunlardan farkı ise yarış da barındırıyor olması. Sakinlikten çok simülasyonu ve gerçekçiliği hissetmek isteyenler adına daha iyi bir tercih olacaktır. Ayrıca araba sürmesi de son derece keyifli bir oyun. Son zamanlarda Türkiye piyasasında zam almayan nadir oyunlardan bir tanesi Steam üzerinde fiyatı hala 32 Türk Lirası. Ayrıca sistem gereksinimleri açısından bakıldığından da fazla bir şey istemiyor. Düşük seviye bilgisayarlarda da rahatlıkla oynayabileceğiniz bir oyun.

BeamNG.drive

Yine City Car Driving benzeri oyunlar listesinde olmazsa olmaz oyunlardan bir tanesi. Oyunun en kötü yanı ise ekran kartı anlamında çok bir özellik istemezken ram anlamında minimum 8 GB bir ram istemesi. Oyunun en gerçekçi yanlarından bir tanesi araba hasarlarının vs. çok güzel yansıtılması. Pek çok oyuncu bu oyun içerisinde arabayla uçurumdan atlamayı, duvarlara çarpmayı stres atmak için kullanır hale geldi. Keyifle oynayabileceğiniz bir araba simülasyonu.

Forza Horizon Serisi

City Car Driving benzeri oyunlar listesine aldık ancak hangi açıdan benzer oyunlar aradığınıza göre Forza serisini liste dışına alabilirsiniz. Oyunun aşırı gerçekçi bir motoru var ve oynaması son derece keyifli olmasına rağmen oyun içerisinde araba dinamikleri ve genel olarak oyunun yarış oyunu olmasından dolayı maalesef sakince turlamak açısından çok da başarılı değil. Ancak arkadaşlarınızla oynayabiliyor olmanız, aşırı gerçekçi grafikler gibi pek çok artısı da bulunmakta. Yukarıda video olarak verdiğimiz serinin son oyunu olan Forza Horizon 5’den bir görüntü. Video olduğu için abartıldığını düşünmeyin oyunun içerisinde de grafikler aynen bu şekilde. Elbette bu grafiklere uygun olarak bir de sistem gereksinimlerini kontrol etmeniz gerekmekte.

Bus Simulator 21

Bus Simulator 21 bir otobüs oyunu. Diğerlerinden farklı olarak oyun içerisinde belirli duraklarda durarak yolcular alıyor ve onları taşıyorsunuz. Oyun yine gerçekçi bir simülasyon tarzında ve genel anlamda sakin geçen bir oyun. City Car Driving benzeri oyunlar listesindeki son oyun olarak sizlere tavsiye edebileceğimiz zaman geçirmek için bire bir olan bir tür. Her ne kadar Steam üzerinde fiyatı pahalı olsa da indirim zamanlarını bekleyebilirsiniz.

Sizlerin de City Car Driving benzeri oyunlar için önerisi varsa yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz. İyi eğlenceler.

Vizyu.com sizlere yarar sağlayacak çeşitli bilgileri güncel olarak konu alarak sizlere faydalı olmayı misyon edinmiştir. Ayrıca sorularınızı yorumlar bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz.

Yorum yapın