Clash of Clans 8. Seviye Belediye Binası Ordu Düzeni

Clash of Clans 8. seviye belediye binası ordu düzeni nasıl olmalıdır? Klan savaşları ve ganimet için hangi düzenlerde saldırılmalıdır gibi konularda güncel bilgileri sizlere aktaracağız. Clash of Clans için savunma kadar önemli bir diğer mesele de kesinlikle saldırılarınızı nasıl gerçekleştirdiğiniz olacaktır. Öncelikle belirtmek gerekiyor ki saldırı tipleri çeşit çeşit ve rakibinizin köyüne göre bir saldırı ordusu planlamanız gerekmekte.

Ayrıca aşağıda sizlere farklı saldırı düzenleri vereceğiz bu düzenlerden hangisi sizin genel olarak saldırı tipinize uygunsa ve saldırmak istediğiniz birliklerin seviyeleriyle daha uyumluysa onu seçmeniz mantıklı olacaktır. Ayrıca hangi saldırı tiplerinin klan savaşlarında daha etkili olacağını ve hangi saldırı tiplerinin hangi tür köyler için kullanabileceğinizle alakalı olarak çeşitli bilgiler vereceğiz.

Clash of Clans 8. Seviye Belediye Binası Ordu Düzeni

Yukarıda da söylediğimiz birbirinden farklı saldırı tiplerini anlatacağız. Bunlardan kimisi havadan saldırılar için kimisi ise karadan saldırılar için daha uygundur. Ayrıca rakibinizin eksiklerini tespit etmeli ve ona göre saldırmalısınız. Bu sayede başarı oranınız normale göre çok daha yüksek olacaktır.

EjderBoom

Clash Of Clans - Kış 2021 İle Neler Değişti? Süper Ejderha - Toxic Player

Clash of Clans 8. seviye belediye binası ordu düzeni listesinde ilk sırayı ejder odaklı saldırı tipine verdik. İsminden de anlayabileceğiniz üzere bu saldırıda genel olarak ejderhalar kullanılmata. Bundan dolayı bu saldırıyla alakalı daha fazla bilgi edinmeden hemen önce ejderhalarınızın araştırma seviyesinin yeterli olduğundan emin olun ve havadan saldırmak konusunda yeterince tecrübeye sahip olup olmadığınızı kontrol edin.

Havadan saldıracağınız rakiplerin genel olarak hava savunmalarının ve hava patlatıcılarının daha düşük seviyelerde olması size avantaj sağlayacaktır. Bu yüzden hava saldırılarını genellikle bu ve benzeri köylerde tercih etmeniz size galibiyet getirecektir. Aşağıda EjderBoom listesi vereceğiz ve burada basmanız gereken birliklerin yanı sıra klan binasından almanız gereken birlikleri de söyleyeceğiz (parantez içerisinde belirtilecek).

 • 8 Adet Ejderha,
 • 8 Adet Balon,
 • 4 Adet Yıldırım Büyüsü,
 • 1 Adet Öfke Büyüsü,
 • 1 Adet Zehir Büyüsü ve Tüm Boşluğa Balon (Klan Kalesi Desteği).

Yukarıda saldırı detayları verildi, bu saldırı için genel anlamda ejderhalarınızın, hava balonlarınızın ve yıldırım büyünüzün seviyesinin iyi olması gerekmekte. Ayrıca bu saldırıyı yapacağınız köylerin hava savunmalarının iyi olmaması oldukça faydalı olacaktır.

HızDomuzlarıClash of Clans Yaban Domuzu Binicisi Saldırı-Savunma Taktikleri | Mmsrn.com | Eğitim ve Bilgi Sitesi

Clash of Clans 8. seviye belediye binası ordu düzeni listesinde 2. saldırı tipi karadan. Bu saldırı tipi genel anlamda çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirmeniz gereken bir saldırı tipi. Ancak yine burada rakibe göre bir analiz yapmanız gerekmekte, kendinizden yüksek ana binaya sahip insanlara dalacaksanız genel anlamda savunma basmamış insanları tercih etmeniz mantıklı olacaktır.

Saldırı boyunca domuz binicileri kullanacaksınız. Listemiz boyunca buna çok benzer bir saldırı daha paylaşacağız, o saldırı planı genel anlamda savunma birimleri daha iyi köyler için tercih edilebilir. Bu saldırı tipi genel anlamda karadan alacağınızdan emin olduğunuz köylere karşı kullanılabilir. Bu saldırı tipinde dezavantaj olarak tanklayacak pek birim olmadığı söylenebilir. Bu sebepten dolayı kendinizle aynı belediye bina seviyesine sahip ve savunma birimlerini yeterince geliştirmemiş köyler ya da daha düşük belediye binası seviyesine sahip köyler seçilebilir.

Yukarıda da söylediğimiz gibi bu saldırı tipi daha hızlı ve savunma birimlerini öncelikli olarak yok etmeye yönelik bir saldırı tipidir. Daha fazla uzatmadan direkt olarak saldırı planına geçelim;

 • 28 Adet Domuz Binici,
 • 13 Adet Büyücü,
 • 8 Adet Okçu,
 • 3 Adet Can İksiri
 • 1 Adet Zehir Büyüsü ve Klan Kalesini Dolduracak Kadar Domuz Binici (Klan kalesinden alınacak askerler)

ValGOL

Golem Clash of Clans: the detailed troop guide - JeuMobi.com

Genel olarak özellikle sürekli hasar olan köylerde kullanılabilecek bir saldırı düzeni. Ayrıca üretim anlamında hoş bir yapısı var ve yıkım yapmaya da uygun bir saldırı. Saldırıda tek bir asker tipi yerine pek çok asker tipi aktif olarak kullanılmakta. Bu sayede çeşitli noktalarda, çeşitli hasarları rahatlıkla bırakabilirsiniz. Elbette bu saldırı tipinde bu kadar çeşitli asker olmasından kaynaklı olarak yeterli seviyeleri hazırlamak diğerlerine oranla çok daha geç olacaktır. Bu saldırı düzenini klan savaşlarında ve kupa kasmak istediğinizde kullanabilirsiniz. Bu saldırı tipiyle birlikte rahatlıkla 3 yıldız toplayabilir ve rakiplerinizi şaşırtabilirsiniz. Clash of Clans 8. seviye belediye binası ordu düzeni listesinde son sırada ValGOL’ düzenine yer veriyoruz.

Hemen düzene geçelim, ancak öncesinde düzenin son derece karışık olduğunu ve ciddi anlamda bu kadar askerin laboratuvar seviyelerini hazırlamanın güç olduğunu da unutmamak gerekmekte.

 • 2 Adet Golem,
 • 5 Adet Valkyrie
 • 12 Adet Domuz Binici,
 • 6 Adet Sihirbaz,
 • 5 Adet Duvar Kırıcı,
 • 2 Adet Okçu,
 • 2 Adet Minyon,
 • 1 Adet Öfke Büyüsü,
 • 2 Adet İyileşme Büyüsü,
 • Klan kalesinden ise, 1 adet zehir büyüsü ve tüm asker boşluklarına Valkyrie ile doldurmanız gerekli.

Temel anlamda Valkyrie, domuz binici, iyileşme büyüsü seviyelerinin iyi durumda olması da son derece önemli.

Yukarıda 8. seviye belediye binası ordu düzeni paylaştık. Kendinize ve rakiplerinize uygun bir şekilde saldırı düzenlerini seçebilirsiniz. Bizim sizlere tavsiyemiz saldırı düzenlerinden her birisini kaydedin ve savaşlarda rakiplerinizide göre seçimler yapın.

Vizyu.com sizlere yarar sağlayacak çeşitli bilgileri güncel olarak konu alarak sizlere faydalı olmayı misyon edinmiştir. Ayrıca sorularınızı yorumlar bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz.

Yorum yapın