Esra Ezmeci Tuzlu Su Yöntemi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Esra Ezmeci tuzlu su yöntemi nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır gibi konularda güncel bilgileri yazımızda paylaşacağız. Ünlü bir psikolog olan Esra Ezmeci geçtiğimiz günlerde tuzlu su ile yeni bir moda başlatmış oldu. Anlattığı yöntem ile pek çok insanın ilgisini üzerine topladı, yöntemin içeriğinde ise tuzlu su ve çapalama bulunmakta. Bir çok kadın ve erkek de bu yöntemi kullanarak mevcut ilişkilerindeki sorunları ortadan kaldırmayı hedefliyorlar. Esra Ezmeci’nin anlattıklarına göre, ilişkiler içerisinde soğuma, ilgi azalması ve benzeri sorunlar yaşayanlar anlatılanlarla çözüm bulabiliyorlar. Tuzlu su yöntemin genel olarak insanlar enerjisel olarak denge kurabilmekte.

Psikolog Esra Ezmeci’nin anlattığı “tuzlu su” yöntemini kısaca özetlemek gerekirse; her birimizin bünyesinde bulunan enerji normal şartlarda denge içerisindeyken bu durum zaman zaman sekteye uğruyor ve bozulabiliyor, sonucunda ise dişil enerjide düşmelere neden olabiliyor. Tuzlu ise bu dengenin bozulması durumunda devreye giriyor ve bir nevi topraklama görevi görüyor. Tuzlu su metodu düzenli olarak kullanılmaya devam edildiğinde dişil enerjinin yükseldiğini ve negatif enerjilerden arındığımızı söylüyor Esra Ezmeci. Elbette bireysel olarak bu tip sorunlardan arınmak ilişkilerimize de olumlu olarak yansıyor.

Esra Ezmeci tuzlu su yöntemiyle alakalı yukarıda kısa bilgiler verdik, şimdi daha detaylı bilgilerle içeriğine geçelim;

Esra Ezmeci Tuzlu Su Nasıl Yapılır?

Esra Ezmeci Tuzlu Su Yöntemi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Esra Ezmeci tuzlu su nasıl yapılır sorusundan önce en çok etkili olduğu dişil enerjiden biraz bahsedelim. Dişil enerji genel anlamda sağ beyni etkileyen, özgürlük, tutku, estetik gibi his ve düşüncelerin güçlenmesini sağlayan bir tip enerji türüdür. Kadınlarda bulunan dişil enerji yaşadıkları olumsuz durumlar sonucunda düşebilir, dengesiz bir hale gelebilir. Böyle durumlarda birey tekrar dişil enerjisini dengelemelidir, Esra Ezmeci tuzlu su yöntemi de dişil enerjiyi dengelemekte son derece etkilidir.

Bu kadar işlevsel olan tuzlu su yöntemini uygulamak ise son derece basittir. İşleme başlamak için 1 litrelik suya 2 çorba kaşığı tuz koymanız gerekiyor. Hazırladığınız karışımı duşa girerken yanınıza almalı ve duş bittikten sonra vücudunuza sağdan sola olacak şekilde dökülür ve tüm vücut yıkanır. Bunun ardından dökülen tuzlu su yıkanmaz ya da durulanmaz, vücut bu şekilde 1 gün kalır.

Zaman dolduktan sonra duruluma işlemi yapılır, işlem aslında bir nevi vücudunuza topraklama işlemi yapılır. Bu sayede dişil enerjinin dengesinin bozulmasına sebep olan sorunlar ortadan kalkar ve eş ve diğer insanlarla olan ilişkilerinde olumlu gelişmeler gözlenir.

Çapalama Nasıl Yapılır?

Esra Ezmeci Tuzlu Su Yöntemi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Esra Ezmeci tuzlu su yöntemiyle birlikte bir düzenleyici daha önermektedir, bunun adı ise çapalamadır. Çapalama yöntemi aslında günlük hayatta herkesin yaptığı ya da yapabileceği bir şeydir. Tamamıyla insan düşünce sistemiyle alakalı olmakla birlikte, hayatta pek çok alanda işe yaramaktadır. Yöntemin genel olarak amacı, kişinin ileride unutmak istemediği anıları hatırlaması için çağrıştırmalar yapılmasıdır.

Daha anlaşılır bir şekilde açıklamak gerekirse çapalama yöntemi şu şekilde işlemektedir, yaşadığınız bir duyguyu ya da anı, zihninizde başka bir an ile bağlantılı hale getirerek hatırlanması kolay hale getirmektir. Yani yaşadığınız durum size bir uyarıcı haline gelerek, size çapalama yaptığınız duyguları hatırlatır.

Anlaşılır olması adına bir örnek verelim, bir dizi izlerken, kötü bir haber aldığınız varsayın. Daha sonrasın bu filmin devamını izlemek istediğinizde yine aynı olay aklınıza gelecektir ve ruh halinizi kötü etkileyecektir. Bunun sonucunda o filmi izlemek istemeyeceksinizdir büyük ihtimalle. Kısacası çapalama yöntemi bir objeyi, durumu, olayı hatırlatır.

Esra Ezmeci’nin bu yöntem alakalı fayda sağlayacak önerisi ise şu şekildedir; var olan ilişkinizde, güzel anılar için çapalama yöntemi kullanacak ve bu sayede olumsuz durumlarda bunu hatırlayacaksınız. Bunu hem kendinize hem de karşınızdaki insana uygulayabilirsiniz.

Tuzlu Su ile Yıkanmak Ne İşe Yarar?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi kadınlar günlük hayatta yaşadıkları sorunlar sebebiyle dişil enerjilerinde azalma yaşayabilirler, sadece azalmalar değil dengesizlikler de meydana gelebilir. Esra Ezmeci tuzlu su yöntemi ise bu gibi durumlara karşı enerjisel dengemizi korumayı sağlar. Esra Ezmeci tuzlu su yöntemini hem kendi kitaplarında hem de bulunduğu televizyon programlarında pek çok kez açıklamıştır. Eşiyle sorunlar yaşayan, ilgisizliğinden şikayet eden, ilişkisinde eskisi kadar tutkulu olamayan kadınlar için kullanılabilecek ve sonuç alınabilecek bir yöntem olarak tavsiye etmektedir.

Esra Ezmeci Tuzlu Su Yöntemi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Esra Ezmeci tuzlu su yönteminin yanı sıra kendi davranışlarınızın da eleştirmesi gerektiğini söylemektedir. İlişkinizde yaşanan problemleri sadece karşı tarafa yıkmak yerine kendi yanlışlarınızı da görmeli ve problemleri kendi içinizde de çözmelisiniz. Ayrıca yukarıda saydıklarımın dışında kendinize yatırım yapmayı da unutmamalısınız, kendi başınıza ayakta durmak, özgüvenle yaşama bakmak ve öz sevginizi korumanız gerektiğini de söylemektedir. Yani dişil enerjinizin ve çapalama yöntemlerinin yanı sıra bu gibi durumlara da dikkat etmelisiniz.

Tuzlu Su Esra Ezmeci Yorumlar

Psikolog Esra Ezmeci’nin katıldığı programların neredeyse hepsinde bu yöntemlerden sıkça bahis edilmektedir. Tuzlu su yöntemi hem televizyonlarda hem de internet üzerinde son derece meşhur oldu, insanlar tarafında da olumlu geri dönüşler aldı. Ancak yöntemin düzenli olarak uygulanması gerektiğini mutlaka hatırlamalısınız. Değişim yaşadığını söyleyen kadınlar genel anlamda ilişkilerinin yoluna girdiğini, kendilerini daha iyi hissettiklerini belirtmekteler.

Esra Ezmeci Evli mi?

Evlilik ve ilişkiler hakkında bu derece popüler olmuş ve insanlara bu anlamda tavsiyeler veren Esra Ezmeci evli mi sorusu pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Esra Ezmeci 2005 yılında Tutku Dalmaz ile evlenmiş ve 10 yıl beraber kalmıştır. Yaşadığı bu evlilikten bir adet erkek çocuğa sahiptir. Ayrılık sebebine dair bilinen bir cevap yoktur, Esra Ezmeci bu konuyla alakalı olarak açıklamalarda bulunmamaktadır.

Esra Ezmeci tuzlu su metoduyla alakalı olarak televizyon programlarının yanı sıra “Düştüğünde Kalkarsan Hayat Güzeldir” kitabında da anlatmıştır. Direkt olarak kendisinden öğrenmek isterseniz kitabı satın alabilirsiniz.

 

 

Vizyu.com sizlere yarar sağlayacak çeşitli bilgileri güncel olarak konu alarak sizlere faydalı olmayı misyon edinmiştir. Ayrıca sorularınızı yorumlar bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz.

Yorum yapın