Forza Horizon 4 Servet Adası Hazine Yerleri

Forza Horizon 4 servet adası hazine yerleri nerede? Araçlar nerede? Nasıl bulunur? gibi çeşitli soruların güncel yanıtlarını paylaşacağız. Forza Horizon 4 Servet Adası bir oyun DLC’sidir. Genel anlamda biliniyor olsa da Forza Horizon 4 bir yarış oyunu, oyunun diğerlerinden ayrıldığı pek çok farklı nokta bulunmakta. Bunların başında diğer oyunlara göre harikulade grafiklere sahip olması, online olarak oynanabilecek bir yapısının olması ve Offline olarak oynarken düşük de olsa bir hikayeye sahip olması. Ayrıca oyun içerisinde bir çok öğenin aşırı gerçekçi olması sürüş deneyimi olarak da gerçeğe yakın fiziksel özellikler sunması kullanıcıları çeken bir başka faktör.

Daha fazla uzatmadan Forza Horizon 4 Servet Adası Hazine Yerlerine Geçelim;

Forza Horizon 4 Servet Adası Hazine Yerleri

Genel bir kaç ipucu verdikten sonra her hazineyi ayrı başlıkta anlatacağız, bu ipuçlarını bilmek zorundasınız. Forza Horizon 4 servet adası için bildiğiniz üzere belirli bilmeceleri çözmeniz gerekmekte. Bu bilmecelerin her birisini çözmek için birbirinden farklı arabalar gerekmekte. Fakat o bilmece için istenen araba garajınızda olmayabilir, bu durumda endişelenmenize gerek yok. Her hazine sandığı size 1 milyon altın verir, bu da bilmece için gerekli olan aracı rahat rahat almanızı sağlayacaktır. Ayrıca bu verilen paraya ek olarak zaman zaman bazı hazinelerden değerli arabalar da çıkabilmekte.

Bir bilmeceyi tamamladıktan sonra, haritada beliren ipucundan ayrı olarak sizlere bir de fotoğraf belirecektir. Bu fotoğrafları iyi incelemeli, fotoğrafları haritada mevcut noktalarla eşleştirmek adına Drone’u kullanmalısınız.

Forza Horizon 4 Servet Adası Hazine 1: Kral Tiranın Kasaları

Forza Horizon 4 Fortune Island Riddles Treasure 1 Coffers of the Tyrant King

Bu ilk hazine avı olduğundan dolayı diğerlerinden daha kolay ve bedava sayılabilir. Bu bilmece devasa bir T-Rex kamyonuna atıfta bulunuyor. Sizin de Fortune Adasına indiğiniz araç zaten bu oluyor. Kısacası ekstra bir araç almanıza gerek kalmıyor, oyun ilk hazine olduğundan dolayı ayarlıyor. Her şey tamam olduğuna göre fotoğraf ipucunun kilidini açmak için festival yakınında hız tuzağında olabildiğince hızlı sürün.

Forza Horizon 4 Fortune Island riddles and treasures

Hazine, Horizon Festivali’nin hemen doğusunda bulunan rıhtımda. Depoların yanında bulunan metal silindiri ve tekneleri arayın. Resimdeki gibi göreceksinizdir.

Forza Horizon 4 Servet Adası Hazine 2: Altın Sütunlar

Forza Horizon 4 Fortune Island Riddles Treasure 2 Pillars of Gold

Bu bilmecede bulunan “İtalyan dört-beş-sekiz”, Ferrari 458’i anlatmaktadır. İpucunun ise geri kalanı son derece açık bir şekilde belirtilmiştir. Arabayı festivalin kuzeyindeki Needle Climb’den yukarı veya aşağı götürün ve driftte iyi bir puan alın.

Forza Horizon 4 Fortune Island riddles and treasures

Bulduğunuz fotoğraf ipucu sizi doğuya, Giant’s Dolmen’in dolambaçlı yollarına doğru götürecektir. Hazine sandığını ise bu yolun ortalarında bulacaksınız. Bu hazine paranın yanı sıra ilk bonus arabasının da kilidini açıyor. Bonus araba; Lamborghini URUS 2019. 

Forza Horizon 4 Servet Adası Hazine 3: En Hızlı Savaş Arabası

Forza Horizon 4 Fortune Island Riddles Treasure 3 The Swiftest Chariot

Forza Horizon 4 Servet Adası hazine yerlerinde 3. hazinenin bilmecesiyle başlayalım. Bu bilmecede “altmış beş vahşi at” 1965 Mustang anlamına gelmektedir (bir çok kaynakta 65 beygir olarak ifade etmekte fakat doğrusu 1965 Mustang). İlk olarak Viking Körfezi’ne gitmeniz gerekmekte ve burada Öncü Kapısını aralayın.

Forza Horizon 4 Fortune Island riddles and treasures

Hemen önceki hazine avı gibi, ipucu çemberine gittiğinizde başka bir Fortune Adası manzarası gösterilecek. Drone’u Needle Climb’in hemen kuzeyindeki en yüksek zirvelere götürün, aşağıda görülmesi zor olan yolları düzgün görebilmek için ideal yüksekliğe çıkmanız gerekiyor. Hazineyi kar üzerinde ve küçük bir kayanın üzerinde bulacaksınız. Arazi son derece dik, buradan çıkabilecek bir aracınız olduğundan emin olmalısınız.

Forza Horizon 4 Servet Adası Hazine 4: Harabelerden Zenginliğe

Forza Horizon 4 Fortune Island Riddles Treasure 4 From Ruins to Riches

Bu bilmece diğerlerine göre daha zor ve ikilemde bırakabilen bir türde. Bilmecede olduğu gibi yapıların üzerinden atlamayı denemeyin boş yere, harabelere en yakın “Tehlike İşaretine”, daha doğrusu Fenholm Harabesinin Sıçramasında bir sıçrama yapmalısınız. Bilmecede ise “üç tekerlekli bir Morgan”dan bahsediliyor ve bu da tam olarak Morgan Motor Company’nin üç tekerlekli motorumsu arabası.

Forza Horizon 4 Fortune Island riddles and treasures

Bu atlamayı tamamladıktan sonra bilmeceyi çözeceksiniz, çözümden sonra 180′ bir dönüş yapın ve harabelerin bataklık alanına doğru gidin. Morgan üç tekerlekli araç, su ve bataklık bulunan araziler için tam olarak uygun değildir, bu yüzden araç değiştirmek daha mantıklı olacaktır. İpucu çemberinde bulunuyorken, batık kiliseyi hizalamak adına Drone’u kullanın. Eski bir evin kalıntılarının çevresinde de sandığı aramaya başlayın.

Forza Horizon 4 Servet Adası Hazine 5: Taştaki Kılıç

Forza Horizon 4 Fortune Island Riddles Treasure 5: The Sword in the Stone

Dördüncü sıradaki bilmecenin tam aksine, bu bilmece gayet net ve bir belirsizlik yok. Ayrıca kral Arthur teması verilmiş bu bilmecede her şey son derece kolay. Tam anlamıyla Audi R8 kullanarak, “Lady on the Lake” ziyareti yapmanızı istiyor. “Lady on the Lake” adlı gölün yan tarafında bir hız tuzağı bulunmakta ve buradan olabildiğince hızlı bir şekilde geçmeniz gerekiyor. Bilmeceyi tamamlamak için Audi R8 kullanarak en az 3 yıldız almanız gerekmekte. Eğer zorluğunuz en düşükte ise 150 mil ile geçmeniz yeterli olacaktır.

Forza Horizon 4 Fortune Island riddles and treasures

Forza Horizon 4 servet adası hazine yerleri listesinde 5. hazine için fotoğraf ipucuyla devam edelim. Belirli noktaya geldikten sonra ister Drone ile isterseniz ise direkt araba ile ağaç ve kaya oluşumunu bulmaya çalışmalısınız. Bu oluşumların hemen yanında sandığı göreceksiniz. Ayrıca bu hazinenin bir bonus arabası bulunmakta. Koenigsegg CCBS. Bildiğiniz üzere bu araç normal şartlarda sadece 6 adet üretildi, bu yüzden yüksek ihtimalle sürebileceğiniz tek nokta Forza Horizon 4 olacaktır.

Forza Horizon 4 Servet Adası Hazine 6: Fenerin Işığı

Forza Horizon 4 Fortune Island Riddles Treasure 6: Light of the Lantern

Forza Horizon 4 Servet Adası hazine yerlerinde sıra 6 numarada. Bilmecede, “Willy adında bir SUV”‘e atıfta bulunulmakta. Şimdi Willy adlı araba şirketine giderek bir jip alın ve haritanın doğusunda bulunan “Will-o’-the-Wisp” hız bölgesine gidin. Bu sürüşte hızınızı saatte 60 mil üzerinde tutmanız gerekiyor. Bu işlemden sonra bilmeceyi rahatlıkla çözebiliyorsunuz.

Forza Horizon 4 Fortune Island riddles and treasures

Hazine diğerlerinin aksine hız bölgesinden çok uzakta değil ve Fortune Adası’nın en ucunda taşlardan geçmeniz gerekecek, bu yüzden jeep kullanıyor olmanız işlevsel olacak. Ayrıca uçurumların olduğu bölgede arama yapabilmek için Drone kullanmak son derece mantıklı olacaktır. Ayrıca aracınızı sürerken yanlışlıkla okyanusa düşmemeye dikkat edin, kontrastı artırabilirsiniz.

Forza Horizon 4 Servet Adası Hazine 7: Dişbudak Ağacının Çiyi

Forza Horizon 4 Fortune Island Riddles Treasure 7: Dew of the Ash Tree

LM 002 1986 Lamborghini’yi galerinizde ya da koleksiyonunuzda arayın. Daha sonra bu aracı The Forest Run öncü etkinliğine doğru götürün. Burada gerekli koşuyu yaparken son derece hızlı olmanız gerektiğini unutmayın.

Forza Horizon 4 Fortune Island riddles and treasures

Hazinenin yeri, ağaçların gölle buluştuğu ormanın güney ucunda bulunmakta. Önceki hazineler fotoğraflarda sandıkları ön plana çıkarırken, bu fotoğrafta ise sandık arka plana gizlenmiş durumda. Sudan başlayarak, uzaktaki karlı zirvelere doğru ilerlemeye başlayın. Kısa zaman içerisinde sonuca ulaşacaksınız.

Forza Horizon 4 Servet Adası Hazine 8: The Skildar Horde

Forza Horizon 4 servet adası hazine yerleri listesinin 8. sırasındayız.

Forza Horizon 4 Fortune Island Riddles Treasure 8: The Skildar Horde

Bu bilmecenin aracı biraz daha garip ve göndermeleri de yine aynı şekilde tuhaf. Hatta ilginç bir şekilde Transformers bağlantısı da bulunmakta. Sonuç olarak bahsedilen araba 2016 Volvo Iron Knight’tır. Aracı aldıktan sonra Lakeside Speed Zone’un dar yollarında ilerlemeniz gerekmekte. Bilmecenin tamamlanması için 3 yıldız almanıza gerek yok. 

Forza Horizon 4 Fortune Island riddles and treasures

Forza Horizon 4 Fortune Island riddles and treasures

Fotoğraf ortaya çıktıktan sonra, sıradaki durağa gitmeye başlamanız gerekiyor. Gitmeniz gereken yer Storm Beach’in tabanındaki mağara. Adada bulunan tek mağara bu olduğundan dolayı farklı bir yer ile karıştırma riskiniz de olmayacak. Ancak mağara içerisinde hazineyi bulmak için keskin gözlere ve iyi bir aramaya ihtiyacınız var. Hem mağara karanlık hem de sandık ve korsan gemisi kalıntılarının arkasında gizlenmiş durumda. Bu sandık da bir bonus içermekte, Saleen S5S’ in kilidini açacaksınız. Bu yüzden mağara içerisinde sandığı bulmak için harcayacağınız süreye değecektir.

Forza Horizon 4 Servet Adası Hazine 9: Şöhret ve Servet

Forza horizon 4 server adası hazine yerlerinde artık son sıralara doğru ilerliyoruz.

Forza Horizon 4 Fortune Island Riddles Treasure 9: Of Fame and Fortune

Dokuzuncu sandık diğerlerine göre biraz daha farklı. “Sting” anahtar kelimesine sahip bir koreli yarış arabasını ima etmekte. Gidip kendinize bir adet KIA Stinger‘ı almanız gerekmekte. Aracı aldıktan sonra kuzeyde bulunan Mountainside Speed Trap adlı bilmecenin hedefine gitmek için kestirme yolu tercih edebilirsiniz. Ancak bilmeceyi çözmek için bu sefer 3 yıldız almanız gerektiğini unutmayın. Oldukça hızlı olmanız gerekiyor, bu yüzden yapılması gereken şey son derece basit, yeni aracınız Stinger’i yükseltmek zorundasınız. Onu S1 seviyesinde bir canavar haline getirin, biz ekipçe yükseltmelerimiz sonucunda 873 seviyesine kadar çıkarttık. Bu da bize 3 yıldız almak için yeterli oldu.

Forza Horizon 4 Fortune Island riddles and treasures

Forza Horizon 4 Fortune Island riddles and treasures

Fotoğrafın kilidini açtıktan sonra aracınızı güneye doğru sürmeye başlayın. Kırmızı ipucu dairesinden kendinizin de görebileceği gibi, en güneydeki üç adaya odaklanmanız gerekmekte. Merak etmeyin bu adalar geçişler yapmak ve atlamalar yapmak için yeterince sığ. Dairenin içerisinde ki en büyük adaya gidin ve eski bir evin kalıntılarını aramaya başlayın. Orada da yüksek miktarlarda para elde edeceksiniz.

Forza Horizon 4 Servet Adası Hazine 10: Risk ve Ödül

Forza Horizon 4 Fortune Island Riddles Treasure 10: Risk and Reward

Sırada Forza Horizon 4 Servet Adası Hazine yerlerinin finali olan 10. hazine var. Bu bilmece sonuncu olmasına rağmen göründüğünden çok daha kolay bir yapıda. “Yıldız gibi parlayan ev” tam olarak Skildar Watch’ta bulunan deniz feneri. Bilmecede bahsedilen “Klasik Kaslı Araba” ise oyun içerisinde bulunan herhangi bir klasik kaslı arabayı seçmenizi istemekte. Eğer ne anlama geldiğini henüz bilmiyorsanız araç filtreleme menüsünden araçları filtreleme yapabileceğinizi unutmayın. Tüm bunları yaptıktan sonra bahsettiğimiz deniz fenerine giderek “tehlike” işaretinden atlayın.

Forza Horizon 4 Fortune Island riddles and treasures

Forza Horizon 4 Fortune Island riddles and treasures

Oyunun hazine avını tamamlarken sizden beklentisi bunu şık bir şekilde sonlandırmanız. Bu yüzden kendinize bir Lamborghini Huracan ya da benzeri ağırlıkta bulunan araç alın. Daha sonra göldeki hazine konumunu doğrulamak adına drone kullanın. Asıl amacınız ise adaya atlamak.

Forza Horizon 4 Fortune Island riddles and treasures

Forza Horizon 4 Fortune Island riddles and treasures

Gölün batı taraflarına gittikten sonra göl civarında bir eğim aramanız gerekmekte. Daha sonra resimlerde de görebileceğiniz doğal rampayı bulacaksınız. Genel anlamda engeller bulunmadığından bir kaç atlama yaparak başarıya ulaşabilirsiniz. Eğer atlama işlemin sonucunda adaya doğru gidemiyorsanız geri sarma işlemini yapabilirsiniz. Paranın yanı sıra son ödülünüz de bir bonus içermekte, bu da 2012 Lamborghini Aventador J olacaktır.

Tebrikler Forza Horizon 4 Servet Adası Hazine Yerlerinin tamamını bitirdiniz ve tüm ödülleri topladınız.

Vizyu.com sizlere yarar sağlayacak çeşitli bilgileri güncel olarak konu alarak sizlere faydalı olmayı misyon edinmiştir. Ayrıca sorularınızı yorumlar bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz.

Yorum yapın