GM 5 Plus Ram Arttırma Mümkün Mü?

GM 5 Plus ram arttırma işlemi mümkün müdür? Mevcut ram miktarı artırılabilir mi gibi soruları sizler için yanıtlayacağız. GM 5 Plus son derece popüler bir telefon oldu bunun bir çok farklı sebebi var. Telefon piyasaya çıktığı dönemde (2018) diğer cihazlara göre oldukça iyi özelliklere sahipti ayrıca fiyatı da diğerlerine oranla çok daha uygundu. Bu gibi sebeplerden dolayı kullanıcılar tarafından fazlaca tercih edildi.

General Mobile GM 5 Plus 32 GB Space Gray Fiyatları, Özellikleri ve  Yorumları | En Ucuzu Akakçe

GM 5 Plus Kaç GB Ram Var?

GM 5 Plus çıktığı yıl itibariyle ortalama sayılabilecek bir ram miktarına sahip. 3 GB ram ile piyasa sürülen GM 5 Plus 2018 yılında gereklilikleri karşılıyor olsa da şu anda zaman zaman kasmalar ve donmalar yaşanmasına sebep olabiliyor. Ayrıca pek çok oyunda gerekli sistem gereksinimlerini sağlayamıyor. Bundan dolayı kullanıcılar sistemin daha az donması, kasması için yollar aramaya başlıyor. Ayrıca telefonun içerisinde bulunan 3000 MAH batarya da son zamanda çıkan telefonlarla kıyaslandığında artık son derece yetersiz gözükmektedir.

GM 5 Plus Ram Arttırma Mümkün Mü?

Akıllı Telefonda Yüksek RAM Kapasitesinin Önemli Olduğunu Gösteren 7 Bilgi

Android telefonların en büyük sorunlarından bir tanesi de ram kullanımının zaman içerisinde giderek artması denilebilir. Bu artan ram kullanımıyla beraber kullanıcı arayüzü giderek kasmaya ve donmaya başlıyor, ayrıca oyun oynayan birisiyseniz oyunlarda kasma ve donma gibi sorunlar da meydana gelmekte. Sonuç olarak zaman içerisinde telefonun işlevselliği giderek azalıyor.

Peki GM 5 Plus ram arttırma işlemi gerçekten mümkün mü? Hayır değil. Mevcut cihazınız fabrika çıkışlı olarak 3 GB ram ile piyasaya sürüldü ve daha sonradan bu miktarı artırmak mümkün değil. Ancak bildiğiniz gibi telefonunuzun içerisinde bulunan donanım özelliklerini gösteren programlar bulunmakta sadece bunları kandırmanız mümkün. Yani farklı bir siteden ya da bir telefoncudan böyle bir hizmet almaya çalıştığınızda yüksek ihtimalle sadece yazılımsal ayarlarla oynayıp görüntü anlamında bir değişiklik yapacaktır.

Gm 5 plus ram arttırma işlemi yapılmadığını hali hazırda söyledik zaten ancak telefonunuz kasıyorsa ve sorun yaşıyorsanız aşağıda vereceğimiz yöntemlerden bazıları işinize yarayabilir.

GM 5 Plus Telefonu Hızlandırma

Android Telefon Hızlandırma Rehberi 2021 - GecBunlari

Gm 5 Plus telefona ram arttırma işlemi yapılamadığından hızlandırmak ve daha iyi hale getirmek için önerilerimizi uygulayabilirsiniz.

Telefonlar zaman içerisinde indirdiğiniz uygulamalardan, girdiğiniz internet sitelerinden, uygulama içerisinde bulunan verilerden vs. depolama yapar. Bu depolanan dosyalar zaman zaman sizin hiç erişemediğiniz ya da aklınıza bakmanın gelmeyeceği noktalarda olabilir. Bu gibi gereksiz depolanan öğelerden kurtulmanın en kolay yolu GM 5 Plus telefon sıfırlama işlemi yapmanızdır. Sıfırlama işlemini aşağıda adım adım veriyoruz, buraya bakarak yapabilirsiniz. Ancak başlamadan önce, telefonunuzda bulunan tüm resim, mesaj ve dosyaların silineceğini bilmeniz ve size lazım olan dosyaların yedeklerini almanız gerektiğini unutmayın.

  1. General Mobile 5 Plus telefonunuzu kapatınız.
  2. Cihaz kapandıktan sonra Ses Yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Güç)tuşuna basın ve Yatan Android simgesini görünceye kadarda elinizi hiç bir tuştan çekmeyin.
  3. Ekranda Komut Yok yada No command yazacaktır. Bu ekranda ise Açma (Güç) tuşuna basılı tutarken bir defa Ses Yükseltme tuşuna basın.
  4. Açılan menüde Ses Azaltma ve Yükseltme tuşları ile aşağı yukarı gidebilirsiniz. Wipe Data/Factory Reset seçeneğinin üzerine gelin ve Açma(Güç) tuşuna bir kere basın.
  5. Yes/No sorusuna Yes in üzerindeyken Açma (Güç) tuşuna basıp onaylayın.
  6. İşlem bittikten sonra açılan menüde Reboot System Now seçeneğinin üzerine gelip Açma(Güç) tuşuna basıp onaylayın.

Yukarıdaki işlemleri tamamladıktan sonra telefonunuz yeniden başlayacaktır. Yeniden kurulum ekranına gelecek ve baştan telefon kurulumu yapacaksınız. Kısacası telefonunuz ilk aldığınız gün ki haline dönecektir.

GM 5 Plus Hızlandırma

GM 5 Plus ram arttırma işlemi yapılamadığından dolayı cihazınızı hızlandırmak için aşağıda vereceğimiz noktaları deneyebilirsiniz. Bu sayede telefonunuzda az da olsa hızlanma olacaktır.

  • Cihazınızın ram kullanımına bakın. (Ayarlar menüsünden bakabilirsiniz.) Hangi uygulamanın arka planda cihazınızı daha fazla meşgul ettiğini bulduktan sonra uygulamanın arka planda çalışmasını kısıtlayın. Bu sayede siz uygulamayı kullanmıyorken arka planda çalışmayacak ve normal kullanımlarınızda ram tüketimi ortadan kalkacaktır.
  • Cihazınızda kullanmadığınız uygulamaları silin. Uygulamaya hiç girmiyor olsanız bile güncellemeleri, kendi internet bağlantısı gereksinimleri, bildirimleri gibi pek çok etken cihazınızda işlem yapmaya devam eder. Bu gibi sebeplerden dolayı kullanmadığınız bu uygulamaları silmek son derece mantıklı olacaktır.
  • Cihazınızda bulunan fotoğrafları yedekleyin ve silin. Her ne kadar çok alakalı gibi gözüküyor olmasa da telefonlarda genellikle en fazla yer kaplayan şeyler fotoğraflardır. Fotoğraflar telefonun kendi hafızasında yer kapladığından dolayı zaman zaman şişmelere yol açabilmekte. Ayrıca telefon hafızasının sınıra kadar dolu olması yine telefonda takılmalara ve donmalara yol açacaktır. Bu yüzden verilerinizi bir yere yedekleyerek silme işlemi yapmalısınız.

Yukarıdaki adımları yaptığınız taktirde cihazınız rahatlayacaktır. Gm 5 Plus ram arttırma işlemi her ne kadar mümkün olmasa da bu yöntemlerle bir nebze de olsa cihazınızı rahatlatabilirsiniz.

Vizyu.com sizlere yarar sağlayacak çeşitli bilgileri güncel olarak konu alarak sizlere faydalı olmayı misyon edinmiştir. Ayrıca sorularınızı yorumlar bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz.

Yorum yapın