Gmail İmza Örnekleri – Gmail İmza Nasıl Eklenir

Gmail imza örnekleri, imza nasıl eklenir gibi konularda güncel bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. E posta imza örneği de dahil olmak üzere yazımızda tüm işlemleri kapsamlı olarak sizlere aktaracağız. Okumayı sevmeyen kullanıcılar, videomuzu da izleyebilirler. Gmail ve diğer posta servisleri için nasıl kullanılacağını yazımızdan öğrenebilirsiniz. Ayrıca hali hazırda yüzlerce şablondan kendinize uygun olanı seçerek kullanabilirsiniz.

E Posta İmzası Nedir?

E postalarda (Gmail, Outlook, Apple Mail) imzalar bulunmaktadır. Bu imzalar daha çok firmalar ve iş mailleri için kullanılıyor olsa da kişisel olarak da kullanabilirsiniz. Genel anlamda maili attığınız profil, kişisel ya da firma hakkında bilgiler içermektedir. Bu bilgilerin ne boyutta olacağına imzayı hazırlarken siz karar veriyorsunuz. Örnek vermek gerekirse, e posta imzanıza fotoğraf, telefon numarası gibi bilgileri ekleyebilirsiniz. Ayrıca firma bannerı ya da profil fotoğrafı koyabilirsiniz. Kısacası tamamıyla kendinizin düzenleyebileceği, bilgiler ekleyebileceğiniz bir alandır E posta imzası.

E posta imzasını neredeyse tüm mail servislerine ekleyebilirsiniz. Yazımız boyunca Gmail için anlatıyor olacağız ancak tüm e posta servislerinde bu durum neredeyse aynıdır, işlemleri oralarda da uygulayabilirsiniz.

Gmail İmza Örnekleri

Gmail imza örneklerini vereceğimiz site üzerinde rahatlıkla bulabilir, kendinize en uygun olanı seçebilirsiniz. Ayrıca tasarım olarak hoşunuza giden üzerinde oynamalar yapabilir ve kendinize uygun hale getirebilirsiniz. Her ne kadar bu konu videomuz üzerinde daha detaylı anlatılmış olsa da yazımızda da yer vereceğiz. Adımlara başlamadan önce BURADAN siteye gitmeniz gerekmekte.

Siteye giriş yaptıktan sonra sol kısımda “Choose Email Platform” seçeneğini göreceksiniz. Bu kısımda hangi e posta platformu için imza üretecekseniz onu seçmeniz gerekmekte. Buradan istediğiniz e posta servisine tıklamanız yeterli olacaktır.

Gmail İmza Örnekleri

Daha sonra e posta platformu seçiminin hemen sağ tarafında yukarıdaki gibi görsellerle karşılaşacaksınız. Sağa ve sola doğru ilerleyerek diğer Gmail imza örneklerine de bakabilirsiniz. Buradan tasarımı sizlere uyan ve sevdiğiniz bir tasarımı seçmeniz gerekiyor. Tasarımı beğendiyseniz ve istemediğiniz kısımlar varsa bunu sorun etmeyin, çok kolay bir şekilde kaldırılıyor. Sadece hangi tasarımın hoşunuza gittiğine bakmanız ve bir tanesini seçmeniz yeterli olacaktır.

Gmail İmza Örnekleri

2. adımda anlattığımız gibi Gmail imza örneklerinden beğendiğiniz tasarımı seçtikten sonra sayfanın sol alt kısımlarında yukarıdaki menüyü göreceksiniz. Menü her ne kadar İngilizce olsa da biz yazımızda Türkçelerini anlatacağız. Personal Data, kişisel bilgilerinizin yer aldığı kısımdır.

First Name: İsminizi yazmanız gereken alandır, eğer iki isminizin de yer almasını istiyorsanız buraya ikisini de yazmalısınız. Last Name: Buraya soy isminizi yazmanız yeterli olacaktır. Job Title: yazan kısım mesleğinizin verdiği ünvanın bulunduğu bölümdür. Burada direkt olarak mesleğinizi de yazabilirsiniz. E posta adresinizi ve telefon numaraları kutularına da dilerseniz bilgilerinizi yazabilirsiniz. Doldurmak istemediğiniz noktalarda bulunan bilgileri silerek Gmail imzanızdan bu alanları tamamıyla kaldırabilirsiniz.

Gmail İmza Örnekleri

Bu kısımda ise şirketinize ait bilgiler (varsa) girmeniz gerekmekte. Eğer bu bilgileri kullanmayacaksanız direkt bu boşluklardaki bilgileri silerek sonraki adıma geçebilirsiniz. Company Name: Bu kısıma şirketinizin ismini yazmanız gerekmekte. Daha sonra internet sitesi ve adres satırlarını dilerseniz kendi bilgilerinize göre doldurabilirsiniz. (İnternet adresinin tıklanabilir olması için www. ile giriş yapmanız gerekmekte.)

Gmail İmza Örnekleri

Eğer seçtiğiniz imzada resimler varsa, onların düzenlemelerini bu kısımdan yapmalısınız. LOGO URL: Bu kısımda logonuzun linkini koymalısınız. Unutmayın bu kısım logoya basıldığında gidilecek site linki değildir, logo resminin linkidir. Boş bırakırsanız logo alanı tümden kaybolacaktır. Seçtiğiniz imza tipine göre boyutları da orada yazılmıştır. LOGO Linking to: Bu kısım ise mailde logoya tıklandığı taktide kişilerin gideceği adresi girmeniz gerekmekte. Link olduğundan dolayı tam adres vermeniz gerekmektedir (https://www. ön ekiyle birlikte). Seçtiğiniz imza tipinde banner bulunuyorsa bu iki alana da aynı şekilde gerekli olan bilgileri vermeniz gerekmekte.

Gmail İmza Örnekleri

Bu kısım her imza tipinde olmasa da eğer kurumsal bir imza seçtiyseniz burası da bulunacaktır. Burada sorumluluk reddiyle alakalı yazılar yazılması gerekmektedir. Kendi bünyelerinde 13 adet çeşit bulunmaktadır, dilerseniz bunlar çevirebilir ya da şirketiniz avukatlarının bir adet hazırlamasını isteyebilirsiniz. Ayrıca internet üzerinden de bu anlamda pek çok içeriğe erişebilirsiniz.

Gmail İmza Örnekleri

Bu kısımda ise tasarımla alakalı değişiklikler yapabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse, logo ya da fotoğrafla benzer renklerde değişiklikler yapmak isterseniz bu alandan yapabilirsiniz. Bu alan yazılarınızın rengini ve fontunu değiştirmenize olanak sağlamakta. Ayrıca internet üzerinden alacağınız Html renk kodları sayesinde direkt istediğiniz rengi de girebilirsiniz.

Gmail İmza Örnekleri

Adından ve ufak resimlerden de anlayacağınız üzere sosyal medya bağlantılarını buradan ayarlamaktasınız. Elbette bu sosyal medya hesaplarının hepsine sahip olmayabilirsiniz, bu durumda linkleri silerek şablondan tamamıyla çıkarabilirsiniz. Bu linkleri doğru girdiğinizden emin olmalısınız, kullanıcılar logolara tıkladıklarında direkt olarak sosyal medya hesaplarınıza yönlenecek.

Hepsi tamamlandıktan sonra Apply your signature seçeneğine basarak gmail imza örnekleri listesinden seçtiğiniz örneği tamamlamış olacaksınız.

Gmail İmza Örnekleri

Tamamladıktan sonra yukarıdaki gibi bir ekran karşınıza çıkacak. Bu ekranda bulunan copy seçeneğine tıklayarak hazırladığınız şablonu kopyalıyorsunuz. Böylelikle Gmail imza örneklerinden bir tanesini seçmiş ve düzenlemiş oluyorsunuz. Daha sonra ise aşağıda vereceğimiz adımları takip ederek Gmail hesabınıza imzayı ekleyebilirsiniz.

Gmail İmza Örnekleri

Gmail’in sağ üst kısmında bulunan ayarlar çarkına basmanız gerekiyor. Daha sonra açılan menüde “tüm ayarları görüntüleyin” seçeneğine basmanız gerekiyor.

Gmail İmza Örnekleri

Açılan ayarlar menüsünde genel seçeceğinin alt kısımlarında imza seçeneği bulunmakta. Buradan yeni imza diyerek bir isim vermeniz gerekiyor. Daha sonra açılan imza düzenleme kısmında yapıştırma seçeneğine basarak, oluşturduğunuz Gmail imza şablonunu yapıştırabilirsiniz. Bu işlemi tamamladıktan sonra hemen aşağıda resimdeki gibi seçenekleri göreceksiniz.

Gmail İmza Örnekleri

İmza varsayılan ayarlarını düzenlemeniz ileride sizler için kolaylık sağlayacaktır. Yeni e postalar için imza seçerseniz eğer, atacağınız her yeni e postada direkt olarak imzanız eklenecektir. Dilerseniz e postanızı yollamadan önce silebilirsiniz. Yanıtlama ve yönlendirme seçeneği için de aynısı geçerlidir. Bu seçenekleri seçmezseniz de kendiniz mail yollardan aşağıdan imza ekleyebilirsiniz.

Gmail imza örnekleriyle alakalı sormak istediklerinizi yorumlar kısmından bizlere sorabilirsiniz.

Vizyu.com sizlere yarar sağlayacak çeşitli bilgileri güncel olarak konu alarak sizlere faydalı olmayı misyon edinmiştir. Ayrıca sorularınızı yorumlar bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz.

Yorum yapın