GTA 5 Düşük Grafik Modu – Kasmaya Son

Gta 5 düşük grafik modu nedir, nasıl yüklenir, kasmadan nasıl oynanır gibi konularda güncel bilgiler vereceğiz. GTA 5 için zayıf sistemlerde kasmadan oynayabileceğiniz düşük grafik modundan bahsetmeden önce GTA 5’in tarihinden biraz bahsedelim. Oyunun piyasa sürülmesinin üzerinden yaklaşık 9 yıl geçiyor. Ancak oyunun sistem gereksinimlerine baktığımızda günümüzde hala pek çok oyuna göre iyi seviyede sistem gereksinimine ihtiyaç duymakta. Çok da anormal bir durum değil aslında özellikle oyunun açık dünyası göz önüne alındığında.

İnternet üzerinde pek çok düşük grafikle alakalı bilgi var ve bunlardan bazıları oyunun görüntüsünü çamur gibi bir hale getiriyor. GTA San Andreas‘dan farkı kalmıyor. Bu yüzden araştırmalarımız sonucunda elde ettiğimiz ve gerçekten işlevli olan 2 farklı modu sizlere aktaracağız. Vereceğimiz modlar sayesinde ve birkaç ayarla birlikte GTA 5 düşük grafik modu kullanarak hiç kasmadan oyunu oynayabilirsiniz.

GTA 5 Kasmayan Ayarlar

GTA 5 düşük grafik moduna geçmeden hemen önce yapmanızı tavsiye ettiğimiz bir kaç nokta bulunmakta. Öncelikle gerçekten bu modları kullanmaya ihtiyacınız var mı yoksa oyun içerisinde temel ayarlar yaparak da siz kasma sorunundan kurtulabiliyor musunuz bunu test etmelisiniz. Aşağıda verdiğimiz ayarları GTA 5 ayarlar menüsünden yaparak oyun içerisinde ki FPS durumunuzu bir incelemenizi tavsiye ediyoruz. Eğer kasma sorunundan kurtulursanız, aşağıda vereceğimiz modları yüklemenize hiç gerek kalmadan oyununuzu rahatlıkla oynayabilirsiniz.

  • Öncelikle oyunu açın ve ayarlar menüsüne giriş yapın.
  • Ayarlar içerisinde HD Gölgeleri devre dışı hale getirin.
  • Uzun gölgeleri açın. 
  • Kenar yumuşatma – FXAA + MSAA 2x

Bu ayarlardan sonra oyununuzda düzelme var mı yok mu bir inceleme yapın. Eğer oyununuz hala kasmaya devam ediyorsa aşağıda vereceğimiz modları inceleyerek sevdiğiniz yükleyin ve kasmaya son verin.

GTA 5 Düşük Grafik Modu

GTA 5 düşük grafik modundan bahsederken sizlere 2 farklı seçenek sunacağız. Bunların videolarını da sizler için yazımıza ekleyeceğiz, bu sayede hangi modu kullanmak istediğinize kendiniz karar verebilirsiniz. Unutmadan en başında söylemek gerekiyor, oyun içerisinde size daha yüksek FPS değerleri kazandırmak adına bazı grafikler törpülenmiş ve üzerlerinde oynama yapılmış durumda olacaktır. Bundan dolayı GTA 5 modsuz hali kadar kaliteli bir görüntü elde edemeyebilirsiniz. Eğer mümkünse modları yüklemeden önce yedek almanız ve modlardan memnun kalmazsanız geri eskiye dönmeniz daha mantıklı olacaktır.

HD Low End 2.0

HD Low End modu, genel anlamda oyunun grafiklerini çok bozmamakta. Yani yine iyiye yakın görsel ayarlarla birlikte kasmadan GTA 5 oynayabileceğiniz modlardan bir tanesidir. Ayrıca genel anlamda kullanan pek çok kullanıcı da FPS değerlerinde gözle görülen bir artış yaşadıklarını da belirtmişler. Elbette herkes aynı sonucu alamayabiliyor, kimi oyuncular +20 FPS’ye kadar artış gördüklerini belirtmişler. Bu da 40 FPS oynayan birisinin akıcı olarak 60 FPS oynayabiliyor hale gelmesini sağlayacaktır. Ayrıca modu yükledikten sonra da kendinize uygun ayarları seçebilirsiniz, bu sayede kasma sorunundan kurtulabilirsiniz.

Quant V

Quant V genel anlamda oyun içerisinde grafiklerin revizyon modudur. GTA 5 düşük grafik modu için kullanılabilecek en iyi modlardan bir tanesidir. Performans anlamında fayda sağlamasının yanı sıra oyunun grafiklerini heba etmeden akıcı bir deneyim sunmakta. Ayrıca mod içerisinde pek çok kişinin dikkat ettiği “bokeh” de bulunmakta, yani FPS değerlerini artırmak adına kaldırılmamış. Ayrıca QuantV ile birlikte oyun içerisinde kamera açılarında da farklılıklar elde edebilir ve panoramik görüntüler alabilirsiniz. Kısacası pek çok özelliği de beraberinde getiren bir mod.

GTA 5 düşük grafik modu başlığında paylaştığımız modlar genel anlamda kullanıcıların en çok kullandığı ve en çok memnun kaldıkları modları içermektedir. Elbette bunlar tamamıyla kullanıcı deneyiminden oluşmaktadır bu yüzden siz de modları kullanmadan önce gerekli araştırmaları yapmalısınız.

GTA 5 düşük grafik moduyla alakalı görüşlerinizi ve sorularınızı bizlere yorumlar bölümünden ulaştırabilirsiniz, iyi eğlenceler.

Vizyu.com sizlere yarar sağlayacak çeşitli bilgileri güncel olarak konu alarak sizlere faydalı olmayı misyon edinmiştir. Ayrıca sorularınızı yorumlar bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz.

Yorum yapın