Instagramdan Engelleyen Erkek

Instagramdan engelleyen erkek ne amaçla bunu yapar, bir erkeğin sadece instagramdan engellemesi ne anlama gelmektedir. Instagram günümüz Türkiye’sinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından bir tanesi konumuna gelmiş durumda. Zaman zaman ilişkilerden sonra ya da tartışma yaşanan anlarda instagramdan engelleyen erkekler olabiliyor. Yazımız boyunca, erkeklerin genel anlamda düşüncelerini ve amaçlarını listelemeye çalışacağız.

Instagramdan Engelleyen Erkek

Blocked stamp stock vector. Illustration of blocked - 136960206

Instagram üzerinden engelleyen erkeğin amacını anlamak için öncelikle diğer mecralarda engelli olup olmadığınıza bakmanız gerekiyor. Örnek vermek gerekirse karşınızdaki erkek sizi sadece Instagram üzerinden mi engelledi yoksa diğer sosyal medyalarda da engelli misiniz buna bakmanız gerekiyor. Eğer instagramdan engelleyen erkek diğer sosyal medya platformlarından da (Twitter, Facebook ve benzeri) sizleri engellediyse bu durumda yüksek ihtimalle sizi artık görmek istemiyor, görmek rahatsızlık veriyor.

Bu konu aslında hem iyi hem de kötü sayılabilir. Karşınızdaki erkek sizin hakkınızda bir şey hissetmiyor olsa, sizi görmek ona rahatsızlık da vermiyor olacaktır. Kısacası sizi her yerden engellemesinin nedeni, sizi görmenin onu rahatsız ediyor olmasıdır. Bu iyi sayılabilecek nedendi.

Kötü olan nedene geçecek olursak. Instagramdan engelleyen erkek diğer noktalardan da sizi engellemiş durumdaysa, bundan sonra sizinle iletişime geçmek istemiyordur. Kısacası sizi unutmamış ancak, bundan sonra da sizinle olmak istemiyor anlamına gelmektedir. Ancak Instagramdan engelleyen erkek bunu anlık bir sinirle yapmış da olabileceğinden eğer durum yeniyse soğukkanlı olmak en mantıklısı olacaktır.

Ayrıca normal şartlarda en kötü olan ihtimal olarak da, hayatına yeni birisini almaya karar vermiş ya da çoktan almış durumda olabilir. Geçmişinizi bilen birisi de doğal olarak sizleri Instagram’dan ve diğer medya platformlarından engellenmenizi isteyecektir. Elbette bunları sizlerin moralini bozmak için değil, olabilecek tüm ihtimalleri söylemek adına yazıyoruz.

Sadece Instagramdan Engelleyen Erkek

Sadece instagramdan engelleyen yukarıda saydıklarımızdan daha farklı amaçla yapmış olabilirler. Eğer erkekle sadece Instagram üzerinden konuşuyorsanız, karşınızdaki kişi yeni birisiyle ilişki yaşıyor olabilir ve bu durumda sizin mesaj atmanızı, hikayelerini görmenizi istemiyor olabilir.

How to Know If Someone Blocked You On Instagram

Ayrıca zaman zaman erkekler engelleyip daha sonra bu engeli kaldırarak sizin onu takip etmediğinizi amaçlıyor olabilir. Kısacası hem dikkatinizi çekmeyi hedefliyor hem de onun izleyip izlemediğiniz hedefliyor olabilir.

Ayrıca karşınızdaki erkek, geçmişiniz olan birisiyse sadece yukarıdaki sebeplerden kaynaklı olarak engellememiş olabilir. Instagram üzerinden eklediği insanları görmenizi istemiyor olabilir, her ne kadar bunu görmenin farklı yolları olsa da karşınızdaki insan bu anlamda önlem almak istemiş olabilir.

Eğer çok geçmişiniz olmayan birisi tarafından engellendiyseniz, sohbetiniz karşınızdaki insanı pek mutlu etmemiş olabilir. Eğer soğuk davrandıysanız, attığı mesajlara cevap vermek yerine görüldü attıysanız ya da onu kıskandırmak, üzmek için hikaye paylaştıysanız olumsuz etki oluşturmuş olabilir.

Yukarıda engelleyen erkeğin sebeplerini farklı nedenlerini sizler için açıkladık. Sormak istediklerinizi ya da kendi düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlere ve diğer ziyaretçilere yazabilirsiniz.

Vizyu.com sizlere yarar sağlayacak çeşitli bilgileri güncel olarak konu alarak sizlere faydalı olmayı misyon edinmiştir. Ayrıca sorularınızı yorumlar bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz.

Yorum yapın