iPhone Şifre Koyma İşlemi Nasıl Yapılır?

iPhone şifre koyma işlemi nasıl yapılır, resimli ve videolu anlatımla tüm iPhone modelleri için anlattık. Anlatacağımız işlemleri tüm modellerde rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Dilerseniz sizler için çektiğimiz videodan yardım alabilir ya da yazımızda verdiğimiz adımları takip edebilirsiniz.

iPhone cihazlarda şifre koymak için kullanılabilecek tek bir yol bulunmakta. Koyacağınız şifre tipi için birden fazla seçenek olsa da genellikle rakamlardan oluşan şifreler tercih edilmekte. iPhone şifre koyma işlemi yapabilmek için iCloud şifrenizi bilmeniz gerektiğini unutmayın. Maalesef 3. parti uygulamalarda telefonunuzu şifrelemeniz mümkün değil.

10 tips to make your iPhone even more secure | Kaspersky official blog

iPhone Şifre Koyma İşlemi Nasıl Yapılır?

iPhone cihazlarda güvenliği sağlamak için şifre koymanız gerekebilir. Bu şifreyi dilerseniz 4 basamaklı, dilerseniz 6 basamaklı olarak ayarlayabilirsiniz. Bu şifreyi oluşturmak için iCloud bilgilerinize ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Ayrıca yazımızda sizler için iPhone şifre değiştirme yollarını da aktaracağız. iPhone şifre koyma işlemi için hemen aşağıda verdiğimiz yolları izleyebilirsiniz.

Anyone in your team got an iPhone? Patch spyware security breach now

  • iPhone cihazınızın kilidini açın,
  • Menüden ayarlar butonuna tıklayarak, ayarlara giriş yapın,
  • iPhone X ve sonraki Modellerde Face ID ve Parola, iPhone X’den önceki modellerde Touch ID ve Parola menüsüne girin,
  • Eğer hali hazırda şifreniz varsa, giriş esnasında sizden şifre isteyecektir. Bu kısımda var olan şifrenizi girin,
  • Daha sonra sayfanın aşağısında “Parolayı Aç” seçeneğine basın (hali hazırda bir şifreniz varsa bu kısım, “Parolayı Değiştir” olarak gözükmektedir),
  • Yeni parolanızı girmeniz istenecektir, parola giriş esnasında “Parola Ayarları” seçeneğini açarak dilerseniz 4 basamaklı PIN seçeneğini de seçebilirsiniz,
  • Şifreyi girdikten sonra iCloud parolanız istenebilir,
  • Bu işlemleri tamamladıktan sonra iPhone şifre koyma işlemi tamamlanmıştır.

Yukarıdaki adımları tamamladıktan sonra cihazınıza şifre koyma işlemi tamamlanmış olacak. Şifreyi unuttuğunuz taktirde geri dönüşü son derece zor olduğundan dolayı bir yere kaydetmenizi tavsiye ediyoruz. Ayrıca yazıda takıldığınız bir durum olursa videomuza bakarak takıldığınız noktalarda yardım alabilirsiniz, bunun yanı sıra sorun yaşadığınız noktaları yorumlar kısmından bizlere ve diğer kullanıcılara sorabilirsiniz.

 

Vizyu.com sizlere yarar sağlayacak çeşitli bilgileri güncel olarak konu alarak sizlere faydalı olmayı misyon edinmiştir. Ayrıca sorularınızı yorumlar bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz.

Yorum yapın