Kirpik Lifting Nedir? Ne Kadar Dayanır?

Kirpik lifting nedir, ne kadar süre dayanır gibi konularda güncel bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. Kirpik lifting sayesinde kirpikleriniz daha gür, daha kalkık ve daha koyu renk göstermeye yarayan ücretli bir işlemdir. Son zamanlarda insanların kişisel bakım ve makyaja olan ilgilerinden dolayı popüler konuma gelmiştir. Kirpik liftingin size iyi gelip gelmeyeceği tamamıyla sizin göz tipinize göre değişiklik gösterir. Kirpiklerinizin güzel gözükmesinin yanı sıra bir takım zararları da bulanabilir. Kirpik lifting nedir gibi merak edilenleri aşağıda sizlerle paylaşacağız.

15 Soru ile Kirpik Lifting İşlemi

Kirpik Lifting Nedir? Ne Kadar Dayanır?

Kirpik lifting işlemi yıllar önce bazı güzellik salonlarında uygulanmaya başlandı. Zaman içerisinde insanların güzel olmak için uğraşları artınca daha yaygın olmaya başladı ve son derece popüler bir hale geldi. Fiyatının da pahalı olmamasından kaynaklı olarak kadınlar arasında son derece yaygın bir işlem. Ayrıca kirpiklerin her daim rimel sürülmüş gibi gözükmesini sağladığından dolayı makyaj esnasında zamandan da kazandırıyor.

Kirpik Lifting Ne İşe Yarar?

Kirpik lifting ne işe yarar detaylıca bakalım. Kirpiklerinizin daha hacimli, daha dik ve gür gözükmesini sağlar. Lifting işlemi esnasında ekstra bir şey takılmaz, var olan kirpikleriniz üzerinden işlem yapılır. Yapılan işlem ömürlük değildir, geçicidir.

Evde Kirpik Lifting Nasıl Yapılır?

Kirpik lifting setleri internetten de satın alınabilmekte. Ayrıca her ne kadar Gratis gibi büyük kozmetik mağazalarında satılmıyor olsa da daha ufak yerlerden ve internet üzerinden temin edebilirsiniz, ayrıca bazı güzellik merkezlerinde de satışları yapılıyor. İnternet üzerinden alacağınız set, güzellik merkezlerinde bulunanlardan farklı değildir bu yüzden kirpik lifting işlemini kendiniz de yapabilirsiniz. Hemen aşağıda pratik bir şekilde evde kirpik lifting işlemi yapabilirsiniz;

Öncelikle bu işlemleri yapabilmeniz için göz çevrenizin temiz olmasına özen göstermeniz gerekmekte. Makyaj temizleme suyu kullanarak steril hale getirebilirsiniz, daha sonra da bol su ile yıkayın. Gözlerinizin temizliği tamamlandıktan sonra kirpiğinize uygun olan pedi seçmeniz gerekiyor. Daha sonra yapıştırıcıyı göz kapağınıza uygulayın ve üzerine seçtiğiniz pedi koyun. Kirpiklerinizi sıra sıra yukarı doğru tarayarak pedin üzerine yapıştırın. Daha sonra setin içerisindeki numaralı solüsyonları sırasıyla uygulayarak belirtilen sürelerde kirpiklerinizde bekletin. En son olarak içerisinde temizleme maddesi ile yapıştırıcıları çıkardıktan sonra pedi dikkatlice çıkarın.

Kirpik Lifting Ne Kadar Kalıcı?

Kirpik lifting ne kadar kalıcı, en çok merak edilen sorulardan bir tanesidir. Yazımızın başında da söylediğimiz gibi kirpik lifting işlemi geçici bir işlemdir. Kirpik Lifting işlemi su ile temas ettikçe kullanılan solüsyonlar zamanla etkisini kaybetmeye başlar ve tekrar ilk haline döner. Kirpik lifting işleminin kalıcılık süresi en az 2 hafta, en fazla ise 2 aydır. Yani eski haline dönmesi için ekstra bir şey yapmanıza gerek yok, verdiğimiz süreler içerisinde eski haline dönecektir.

Kirpik Lifting Kaç Saat Su Değmemeli?

Kirpik Lifting işleminin daha kalıcı olması ve verdiğimiz aralıkta en uzun süre diliminde dayanması için ilk yaptığınız andan sonraki 24 saat boyunca su ile temas etmemelidir. Sadece su değil, benzeri makyaj temizleyiciler ve kozmetik ürünler de temas etmemelidir. Eğer bunlara dikkat etmezseniz işlemin kalıcılığı daha kısa sürecektir.

Kirpik Lifting Nasıl Bozulur?

Yaptırılan kirpik lifting işlemini bozmak için uygulayabileceğiniz birkaç farklı yol bulunmakta. Çok sıcak suya temas ettirmek, fazlaca ovalamak ya da sürekli olarak su ile temas ettirmek kirpik lifting işlemini bozar. Bu işlemler konusunda dikkatli olursanız lifting süreniz 2 aya kadar uzayabilir.

Lifting Denizde Bozulur mu?

Yüz Serumu Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Aslına bakarsanız hayır, deniz suyunun ya da havuz suyunun lifting işlemine ekstra bir zararı yoktur. Fakat yukarıda da söylediğimiz gibi işlemden sonra ilk 24 saat suyla temas ettirmemeniz gerekmektedir.

Vazelin Kirpik Liftingi Bozar mı?

Vazelin kirpik liftingi bozar. Vazelinin yapısında yağ bulunmaktadır ve yağ bazlı ürünler liftingi bozar. Solüsyonun etkisini bozarak kirpikleri eski haline döndürür. Bu sebeple eğer kalıcı olmasını istiyorsanız yağ bazlı ürünleri kirpiğinizden olabildiğince uzak tutmanız gerekmektedir.

Kirpik Lifting Nasıl Daha Kalıcı Olur?

Kirpik lifting işlemi kalıcı değildir, ancak bazı durumlara dikkat ederek daha uzun süre dayanması sağlanabilir. Hemen yukarıda bulunan madde de söylediğimiz gibi yağ bazlı kozmetikleri kullanmak lifting işlemini bozmaktadır. Ayrıca yağ bazlı makyaj temizleyiciler yerine su bazlı makyaj temizleyiciler kullanılmalıdır. Su geçirmez maskaralardan uzak durmak ve fazla sıcak suyla yıkamamak da kalıcı olmasını sağlayan diğer faktörlerdendir. Bu saydıklarımıza dikkat ettiğiniz sürece kirpik lifting işlemi daha kalıcı olacaktır.

Kirpik Lifting Tehlikeli mi?

Kirpik Lifting işlemi emin ellerde uygulanırsa fazla bir zararı yoktur ancak yanlış yapılan işlemler tehlike oluşturabilir. Yanlış yapılan işlemler sonucunda hem lifting işlemi verimli olmayacaktır, ayrıca lifting işleminden sonra 24 saat beklememek de zarar verebilir.

Lifting Kirpik Döker mi?

Cevap hem hayır hem de evet olabilir. Eğer kullandığınız solüsyon ve diğer malzemelerin kalitesi iyiyse ve tarihleri geçmemiş durumdaysa bir sorun olmayacaktır. Ancak kalitesiz ve tarihi geçmiş malzemeler kullanmak yan etkilere sebep olabilmektedir. Bu yüzden lifting işlemi yaptıracaksınız, gittiğiniz yerde gerekli kontrolleri sağlamayı ihmal etmeyin. Eşyaların son kullanma tarihlerine, kalitelerine ve hijyenlerine dikkat etmeniz gerektiğini unutmayın.

Kirpik Lifting Can Acıtır mı?

Aslına bakarsanız can yakan bir işlem değildir. Kirpik Lifting işlemi acısız yapılmaktadır. Fakat bu işlemi yaparken ya da yaptırırken kullanılan solüsyon gözün içerisine kaçarsa zararlı olabilmektedir. Göz içerisine kaçtığında genellikle yanma yapar ve can yakar, bu konuda dikkatli olmanız son derece önemlidir. Eğer böyle bir şey yaşarsanız bol su ile yıkayın, sorun kısa bir süre içerisinde geçmezse doktora gitmeyi de ihmal etmeyin. Kirpik lifting esnasında gözünüze solüsyon kaçması ihtimaline karşı lensinizi kesinlikle çıkarmanız gerekmektedir.

Liftingli Kirpiğe Rimel Sürülür mü?

Kirpik Liftingi yapıldıktan sonra 24 saat içerisinde makyaj dahil işlem yaptırmamanız gerekiyor. Daha sonrasında rimel sürülebilir ancak yukarıda da söylediğimiz gibi su geçirmez rimel kullanılmamalıdır. Rimeli temizleyeceğiniz zamanlarda ise yağ bazlı makyaj temizleyici değil, su bazlı temizleyici kullanmalısınız.

Lifting Kaç Dakika Sürer?

Yüz Serumu Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Lifting işlemi 40 dakika ila 1 saat arasında sürmektedir. Solüsyon sürüldükten sonra belli bir miktar bekleme süresi vardır, elbette yapan kişinin el alışkanlığına göre değişiklik göstermektedir. Bekleme süresiyle birlikte ortlama olarak 1 saat sürecektir.

Kirpik Liftingden Nasıl Kurtulurum?

Kirpik Lifting işlemi kalıcı bir işlem değildir, ancak zamanından erken geçirmek de çok kolay değildir. Her ne kadar süreci kısaltmanız mümkün olsa da hemen eski haline dönmek pek mümkün değildir. Yukarıda yapılmaması gerektiğini söylediğimiz tüm işlemleri yaparak süreci azaltabilirsiniz. Kirpik yağları, kremler, yağ bazlı makyaj temizleme suları, vazelin, su geçirmez rimel gibi şeyleri kirpiğinize sürerek lifting işleminden kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Kirpik Lifting Hangi Ped Seçimi Nasıl Yapılır?

Kirpik Lifting setlerinde birbirinden farklı boyutlarda pedler bulunmaktadır. Bu pedlerden hangisinin uygun olacağını öğrenmek için gözünüzün üzerine koyabilir ve ölçebilirsiniz. Daha sonrasında yukarıda anlattığımız şekilde uygulamaya başlayabilirsiniz.

Kirpik Lifting Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Yukarıda saydıklarımıza dikkat etmeniz yeterli olacaktır, yağ bazlı makyaj temizleyiciler, su geçirmez rimeller, vazelin ve benzeri yağlı kozmetik ürünler lifting işlemine zarar vermektedir. Ayrıca gözlerinizle oynamak, ovuşturmak gibi işlemler de buna zarar verir. Liftingle alakalı bir diğer önemli olay ise yaptırdıktan sonra 24 saat su ile temas etmemek son derece mühimdir.

Liftingli Kirpiğe Yağ Sürülür mü?

Yüz Serumu Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Hayır, liftingli kirpiğe yağ sürülmez. Lifting işlemi yağlara karşı dayanıklı değildir bundan dolayı bozulmalar ve deformasyon meydana gelebilir. Hemen yukarıdaki başlıktan okuyabilir ve yapılmaması gerekenleri öğrenebilirsiniz.

Kirpik Lifting Kimlere Yapılmaz?

Adetliyken kirpik lifting yapılır mı sorusu işlem ile ilgili en merak edilen sorulardan biridir. Regl döneminde olan kadınlara yapılmasını önerilmez ancak kirpik lifting neden regl döneminde yapılmaz diye merak edenler için de kanıtlanmış geçerli bir nedeni yoktur. Garantiye almak isterseniz regl dönemi dışında yapmanız önerilir.

Kısa Kirpiklere Lifting Yapılır mı?

Evet, kısa kirpiklere de yapılır. Fakat tahmin edeceğiniz üzere uzun kirpiklere yapılan lifting işlemi daha belli olacaktır, fakat bu kısa kirpiklere yapılmayacağı anlamına gelmez. Fakat işlem uzun kirpiklere göre biraz daha uzun sürmektedir.

Merve Özkaynak kirpik lifting videosunda işlemin nasıl yapıldığını detaylıca görebilirsiniz;

Vizyu.com sizlere yarar sağlayacak çeşitli bilgileri güncel olarak konu alarak sizlere faydalı olmayı misyon edinmiştir. Ayrıca sorularınızı yorumlar bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz.

Yorum yapın