LOL Sıraya Girme Denemesi Başarısız Oldu Çözümü

LOL sıraya girme denemesi başarısız oldu çözümü nedir? Bu hata nasıl çözülür gibi konularda güncel bilgileri sizlere aktaracağız. LOL son zamanlarda çok fazla güncelleme alan ve oyun içerisinde çok fazla yenilik gelen bir oyun haline geldi. Çıktığı zamanlardan itibaren pek çok kişi tarafından aktif olarak oynanan, popülaritesini koruyan bir oyun. Oyunun yeni işlemci çıkarmasıyla birlikte LOL sıraya girme denemesi başarısız oldu gibi sorunlar da meydana gelmeye başladı.

LOL Sıraya Girme Denemesi Başarısız Oldu Çözümü

LOL sıraya girme denemesi başarısız oldu sorunuyla alakalı çözüm olarak birden fazla yol denemeniz gerekebilir. LOL sunucularından kaynaklanabileceği gibi sizin bilgisayarınız özelinde de sorun olabileceğinden dolayı adım adım birbirinden farklı yollardan bahsedeceğiz. Bu yolları sırayla deneyerek hangisinin sizin sorununuzu çözeceğini deneme yanılma yoluyla çözebilirsiniz.

Oyunu Tamamıyla Kapatıp Açmak

Göster / Gizle - Aç / Kapat Butonu Kodu

Oyunu tamamıyla kapatıp açmak genel anlamda sorunu çözebilir. Bilgisayarınız genel anlamda gerekli dosyaları çağıramıyor ve çalıştıramıyor olabilir, oyunu kapatıp açmak bu sorunu çözecektir. Elbette sorun yukarıda bahsettiğimiz gibi gerçekten dosya çağıramama ya da sunucuya bağlanmada güçlük yaşama gibi sebeplerden kaynaklanıyorsa. Ayrı bir maddede yer vermemek adına bir diğer adımı da burada sizlere aktaralım. Oyunu kapatıp açtığınızda düzelme olmadıysa bilgisayarınızı açıp kapatmayı da deneyebilirsiniz. Pek çok kullanıcı sorunu bilgisayarı açıp kapatarak çözdüğünü belirtmiş.

İşlemci Kaynaklı Sorunları Çözmek

NEW CLIENT & CUSTOMIZATION - League of Legends - YouTube

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi LOL sıraya girme denemesi başarısız oldu hatasının sebebi işlemci kaynaklı olabilir. Belirttiğimiz gibi oyuna sık sık güncellemeler geliyor ve bu güncelleme esnasında bilgisayarınıza eksik ya da bozuk olarak inen bir dosya sizin sıraya girmenizi engelleyebilir. Bu aşamada elbette oyunu silip yüklemekten daha önce uygulayabileceğiniz yollar bulunmakta, bunlardan ilki kullanıcı adı ve şifre yazma ekranında dosyaları doğrulama yaptırmanız. Bu sayede LOL Client’i bilgisayarınızda yüklü olan dosyaların doğruluğunu kontrol ediyor. Elbette dosya sayısı fazla olduğundan dolayı bu işlem zaman alabiliyor, sabırla bekleyin.

Eğer dosyaları doğrulamanıza rağmen düzelme olmuyorsa ve diğer arkadaşlarınız rahatlıkla oynayabiliyorsa oyunu silip Setup dosyasını tekrar indirerek yüklemeyi deneyebilirsiniz. Oyunu silerken program kaldırma uygulamalarını kullanmak çözüme ulaşmak adına daha sağlıklı olacaktır.

Oyun Sunucu Kaynaklı Sorunlar

Amumu, Hüzünlü Mumya - LEAGUE OF LEGENDS

Oyun sunucusu zaman zaman bakıma alınabiliyor ya da yoğunluk sebebiyle çökme gibi meseleler olabiliyor. Bu gibi durumlarda sizin bilgisayarınızda yapacağınız bir işlem bunu çözmeyecektir. Bunu anlamanın en iyi yolu ise arkadaşlarınızın oyuna girip giremediğini sormak olacaktır. Ayrıca genel anlamda LOL’ün kendi forumunda da bu gibi bilgilendirmeler kısa süre içerisinde paylaşılır. Bir diğer haber alabileceğiniz nokta ise “OYNA” düğmesinin hemen yanında olan ünlem butonu olacaktır. Oyun sunucularından kaynaklı bir hata varsa kısa süre içerisinde LOL ekibi buraya bir bildirim koyacaktır ve sorun üzerinde çalıştıklarından bahsedecektir. Eğer böyle bir durum söz konusuysa bir şey yapmanıza gerek yok kısa süre içerisinde sunucular tekrardan çalışır vaziyete gelecektir ve sorun kendi kendine çözülecektir.

Vizyu.com sizlere yarar sağlayacak çeşitli bilgileri güncel olarak konu alarak sizlere faydalı olmayı misyon edinmiştir. Ayrıca sorularınızı yorumlar bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz.

Yorum yapın