Steam 7 Gün ila 1 Yıl Kadar Eski Hatası Çözümü

Steam 7 gün ila 1 yıl kadar eski hatasının çözümü nedir, nasıl çözülür gibi konularda güncel bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. Yazımız boyunca Steam’ın satın alım tarihlerinin uygun olmamasından kaynaklı olarak verdiği bu hatanın nasıl çözüleceğini göstereceğiz. Genellikle bu hata takas ya da satış yapılmaya çalışılmasıyla ortaya çıkmakta. Hatanın tam hali Steam üzerinde şu şekilde gözükmekte, “7 gün ila bir yıl kadar eski ve herhangi bir ters ibraz ve ödeme ihtilafı içermeyen geçerli bir Steam alım yapmış olmanız gerekmektedir. Steam Destek bu kısıtlamayı kaldıramaz.”.

Steam Microsoft'dan darbeyi yedi - Teknoloji Haberleri

Maalesef Steam’in iyi bir Türkçe çevirmene sahip olmaması sebebiyle hata kullanılar tarafından tam olarak anlaşılamamakta. Anlatılmak isteneni ve çözümünü fazla uzatmadan verelim;

Steam 7 Gün ila 1 Yıl Kadar Eski Hatasının Çözümü

Steam dünyanın en çok kullanılan çevrimiçi oyun platformlarından bir tanesi, ancak zaman zaman saçma kuralları ve kısıtlamaları olabiliyor. 7 gün ila 1 yıl kadar eski hatası da aslında bir kısıtlama kaynaklı olarak ortaya çıkmakta. Steam üzerinde bir şeyler satmak ya da takas etmek için Steam üzerinde 5$’lık bir harcama yapmanız gerekmekte. Bu harcamayı yapmanız için herhangi bir kısıtlama bulunmuyor. Yani dilerseniz bir oyun alabilir veya oyun içi bir DLC alabilirsiniz. Tek şart harcama yapmış olmanız ve tabii ki bu harcamayı belirtilen süreler içerisinde yapmış olmanız.

Steam'de indirim rüzgarı: İşte öne çıkan oyunlar - ShiftDelete.Net

Ancak burada önemli olan ve pek çok kullanıcının yanıldığı bir nokta bulunmakta. Steam 7 gün ila 1 yıl kadar eski hatasını almak istemiyorsanız, harcamayı kendiniz yapmalısınız. Size gelen bir hediye bu harcama limitini ortadan kaldırmaz. Ancak siz başkalarına hediye yollarsanız bu limiti aşmış sayılıyor ve hatadan kurtuluyorsunuz. Ayrıca hata içerisinde belirtildiği gibi Steam Desteğine mesaj atmak bu limiti hesabınız üzerinden kaldırmanız için yeterli olmuyor.

5$ harcama yapılmamış hesaplar Steam üzerinde kısıtlamalara tabii oluyor ve arkadaş ekleyememe, takas işlemi yapamama, satış yapamama gibi yasaklamalar bulunuyor. 5$ günümüz kurunda ortalama olarak 90 Türk Lirasına denk gelmekte. Zaten genel anlamda Steam oyunlarının fiyatları da bu civarlarda gezdiğinden dolayı bir oyun ya da oyun içi harcamada bulunarak rahatlıkla bu limiti geçebilirsiniz.

Steam 7 gün ila 1 yıl kadar eski sorunuyla alakalı sormak istediklerinizi ya da takıldığınız noktaları yorumlar kısmından bizlere sorabilirsiniz.

Vizyu.com sizlere yarar sağlayacak çeşitli bilgileri güncel olarak konu alarak sizlere faydalı olmayı misyon edinmiştir. Ayrıca sorularınızı yorumlar bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz.

Yorum yapın