Stranded Deep Ateş Nasıl Yakılır?

Stranded Deep ateş nasıl yakılır, kamp ateşi nasıl yakılır gibi konularda güncel bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. Stranded Deep son zamanlarda giderek popülerleşen bir oyun. Güncellemeyle birlikte 2 kişi oynama seçeneğinin gelmesi pek çok kullanıcı açısından tercih sebebi haline geldi. Ayrıca oyunun doğası benzeri oyunlardan çok daha gerçekçi ve güzel bir yapıya sahip. Stranded Deep dünyasında yapılması gereken bir çok şey var ve bunların başında da kamp ateşi geliyor. Ateş gerek yemek pişirirken gerek soğuktan korunurken son derece işlevsel oluyor.

Stranded Deep Ateş Nasıl Yakılır?

Stranded Deep için kamp ateşi son derece önemlidir, oyunun erken safhalarında yemek pişirmek için kullanılabilir ve geceleri karakterinizi de sıcak tutar. Ayrıca kamp ateşi yükseltilebilir bir öğedir, rehber boyunca yakımını ve yükseltmelerini sizlere anlatacağız.

Oyuna başladığınız zaman diliminde ilk yapmanız gereken şeylerden bir tanesi ateş yakmak olmalıdır. Stranded Deep ateş yakmak için 4 çubuğa ihtiyacınız var. Ayrıca oyun içerisinde Kindling adı verilen eşyayı yapmak için de 2 adet çubuk daha bulmanız gerekmekte. Kindling oyun içerisinde ateşte et pişirmenizi ve ateşi yakmanızı sağlar.

  • 4 adet çubuğu topladıktan sonra yanına gidin,
  • C tuşuna basarak Craft Menüsünü açın,
  • Burada çadır simgesine basarak ateşin olduğu sekmeye geçiş yapabilirsiniz,
  • Daha sonra mouse sol tıkına basarak yerleşim alanınıza yerleştirmeniz gerekmekte.
  • Stranded Deep Ateş nasıl yakılır sorusuyla alakalı ayrıca aşağıdaki videodan yardım alabilirsiniz.

Stranded Deep Çubuk Nasıl Toplanır?

Stranded Deep: How to Refuel Your Campfire | Stranded Deep

Stranded Deep ateş nasıl yakılır sorusunu yanıtladık, peki ateş yakmak için ihtiyacınız olan çubukları nasıl toplarsınız. Çubuklar genelde adalarda yerlere dağılmış halde bulunur. Renklerinden dolayı çalı ve diğer yeşilliklerin arasında tespit etmek zor olabilir, bu yüzden bunun yerine ağaçları kesmek daha kolay olabilir. Ağaç kestiğiniz taktirde birden fazla çubuk toplayabilirsiniz.

Ağaçları kesmek için balta, rafine bıçak ya da taş balta gereklidir. Sadece kayayla yapabileceğiniz için taş balta yapmak daha kolay olacaktır (özellikle ilk aşamada). Diğerleri her ne kadar ağaçları daha hızlı kesip, daha dayanıklı olsalar da yapımları çok daha güç. Bundan dolayı ileri safhalarda yapmak daha mantıklı olacaktır.

Stranded Deep Ateş Nasıl Yükseltilir?

Stranded Deep Ateş Nasıl Yükseltilir?

Kamp ateşinin birbirinden farklı dört farklı yükseltmesi bulunmaktadır. Bu yükseltmelerden ilk olanı diğerlerini yapmak için gerekli olan ateş çukuru yükseltmesidir.

Ateş çukuru yükseltmesi yapmak için, 3 adet taşa ihtiyacınız bulunmakta. Envanterinize taşları alarak ateşin yanına gidip, üretim menüsünü açın ve yükseltmeyi yapın. Bu yükseltmenin ardından diğer 3 yükseltme seçeneği de açılacaktır. Yükseltme tammalandıktan sonra resimdeki gibi bir görüntü olacaktır.

Bu yükseltmeden sonra inceleyerek diğer yükseltmeleri yapabilirsiniz, sitemizde diğer yazılara bakarak bu yükseltmeler hakkında da fikir edinebilirsiniz.

Stranded Deep Ateş Nasıl yakılır sorusuyla alakalı yanıtları verdik, ayrıca videodan da yardım alabilirsiniz. Sorularınızı yorumlar kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.

 

Vizyu.com sizlere yarar sağlayacak çeşitli bilgileri güncel olarak konu alarak sizlere faydalı olmayı misyon edinmiştir. Ayrıca sorularınızı yorumlar bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz.

Yorum yapın