Stranded Deep Kısayol Tuşları

Stranded Deep Kısayol Tuşları nelerdir, tuşlar ne işe yarar gibi konularda güncel bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. Stranded Deep oldukça kapsamlı bir oyun, ayrıca pek çok kullanıcı tarafından da sevilerek oynanıyor. Bu derecede kapsamlı bir oyun olmasından kaynaklı olarak oyun içerisinde pek çok kısayol tuşu da bulunmakta. Bu tuşları başlangıçta öğrenmek zor olabiliyor bundan dolayı yazımıda bulunan Stranded Deep kıyaslar tuşları rehberinden faydalanabilirsiniz.

Stranded Deep Review: Ugly and Tedious Survival Freebie -

Stranded Deep Kısayol Tuşları

Stranded Deep pek çok oyuncunun severek oynadığı, son derece kapsamlı yapıda bir oyun. Oyun içerisinde pek çok işlevsel tuş bulunmakta, bunlardan en basit olanları bu başlık altında, işlevi daha büyük olanları ise diğer başlıklar altında bulabilirsiniz.

W, A, S, D = tuşları diğer oyunlar da olduğu gibi hareket etmenizi sağlayan tuşlar, ayrıca çapraz hareket etme desteklendiğinden dolayı 2 tuşa da basabilirsiniz.

Mouse Sol Tıkı = mevcut bir eşyayı kullanmanızı sağlar, üretim yapmak için de kullanabilirsiniz. Ayrıca ateş yakarken barı doldurmak için de kullanabileceğiniz bir tuş.

E tuşu = mevcut bir eşyayı almaya, ve eşya yerleşimi yaparken döndürmeye yarıyor. Ayrıca araç kullanırken de sağa gitmenizi sağlar.

Stranded Deep How To Use The Tanning Rack - gametiptip.com

Q tuşu = oyun içerisinde elinizde olan bir eşyayı bırakmanızı sağlar, ayrıca eşya yerleştirme menüsünde eşya döndürmenizi sağlar. Araç içerisinde sola gitmenizi de sağlar.

Space tuşu = Diğer oyunlarda da olduğu gibi bu oyun içerisinde de zıplamak amacıyla kullanılmakta.

Stranded Deep kısayol tuşlarının basit olanlarını yukarıda sizler için listeledik. Daha komplike ve lazım tuşları aşağıdaki başlıklardan öğrenebilirsiniz.

Stranded Deep Saate Nasıl Bakılır?

Steam Community :: Guide :: Vitals & the Watch

Stranded Deep oynuyorsanız oyun içerisinde saate mutlaka bakmanız gerekiyor. Oyun içerisinde hayatta kalmak için saat dilimlerine bakmanız çok önemli. Stranded Deep saate bakmak için F Tuşuna basmanız gerekmekte. Bunu oyun içerisinde atlamamanız gerektiğini unutmayın, sık sık kontrol etmeniz gerekiyor.

Stranded Deep Envanter Nasıl Açılır?

idea] inventory addition : r/strandeddeep

Stranded Deep kısayol tuşları arasında oyuna ilk başladığınızda öğrenmeniz gereken tuşlardan bir tanesi de budur. Oyun içerisinde topladığınız eşyaları görmeniz ve bazı eşya üretimlerini yapmanız için mutlaka envantere girmeniz gerekmekte. Stranded Deep envanter TAB Tuşu ile açılmakta. Oyun içerisinde topladığınız tüm eşyaları buradan görebilirsiniz, ayrıca craft işlemlerini de yapabilirsiniz.

Stranded Deep Craft Menüsü (Üretim)

Am I the only one who's crafting menu looks like this? I can't make a raft,  motor, or chop down palm trees. : r/strandeddeep

Stranded Deep craft menüsü oyun içerisinde en çok kullanacağınız menülerden bir tanesi. Stranded Deep içerisinde üreteceğiniz tüm eşyaları buradan görebilir, üretmek için ihtiyaçlarınızı inceleyebilirsiniz. Stranded Deep Craft menüsü tuşu C tuşudur.

Stranded Deep Meşale Açma Tuşu

Stranded Deep meşale açmak geceleri hayatınızı kurtaran en büyük etmenlerden bir tanesidir, ayrıca geceleri oyun içerisinde çevreyi görmek çok kolay olmadığından dolayı meşale oldukça işlevsel oluyor. Stranded Deep meşale açma tuşu R’dir. 

Vizyu.com sizlere yarar sağlayacak çeşitli bilgileri güncel olarak konu alarak sizlere faydalı olmayı misyon edinmiştir. Ayrıca sorularınızı yorumlar bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz.

Yorum yapın