Yüz Serumu Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Yorumlar

Yüz serumu ne işe yarar, nasıl kullanılır yazımız içerisinde bunları bulabilirsiniz. Yüz serumu düzenli olarak kullanıldığı zaman yüze pek çok faydası bulunan bir üründür. Genel anlamda cildi besler, bu yüzden cilt tipinize göre seçmeniz gereken bir durumdur. Yüz serumlarının günlük hayatımıza bu kadar girme sebeplerinden bir tanesi de aslında işe yarıyor olmalarından kaynaklıdır. Bundan dolayı ufak şişeler halinde, eczanelerde ve kozmetik marketlerinde satılmaktadır. Ancak yüz serumundan fayda görmek istiyorsanız mutlaka cilt tipinize uygun bir serum seçmeniz gerekiyor. Kendinize en uygun serumu bulmak için bir cilt uzmanına ya da bilen bir eczacıya danışabilirsiniz. Ayrıca bu iki seçenek dışında Garnier Cilt Analizi uygulamasını kullanabilirsiniz.

Kremler yıllardır hayatımızda ve yüzümüzde aktif olarak kullanıyoruz, cilt serumları ise kremlere göre çok daha hızlı emilim gösteren ürünlerdir. Gün içerisinde almamız gereken yeterli vitamin ve mineralleri alamadığımız için cildimiz normal dengesini kaybedebiliyor. Yüz serumları sayesinde gerekli olan mineral ve vitamini cildinize yansıtabilir ve parlaklık elde edebilirsiniz. Ayrıca serumlar çeşit çeşittir, yaşlanma karşıtı olanlarda, akne ve siyak nokta için olanlara kadar bir çok çeşit bulunmaktadır.

Yüze Serum Nasıl Uygulanır?

Yüz serumu ne işe yarar yukarıda detaylıca anlattık, şimdi nasıl uygulanacağına geçelim. Serumu uygulamadan önce cildinizin mutlaka temiz olması gerekiyor. Bundan dolayı serum uygulayacağınız bölgeyi öncesinde yıkayıp, durulamanız gerekmekte. Temizleme işlemi bittikten sonra serumu 1-2 damla olacak şekilde uygulayacağınız bölgeye damlatın ve yavaş yavaş yedirin. Serumu uygularken en az 1 dakika boyunca masaj yaparak uygulamanız gerekiyor, bu sayede hızlı emilim gösterecektir ve yağlı ve ıslak görüntü ortadan kalkacaktır. Ayrıca duş esnasın gözenekleriniz daha açık bir hale geleceği için serumu bu esnada uygulayabilirsiniz.

Yüz Serumu Önerileri

Yüz Serumu Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Yüz serumu kullananların önerdikleri en iyi yüz serumu C Vitamini içerikli olan serumlar olarak belirtilmiştir. Hangisinin sizler için daha faydalı olacağını elbette cilt tipinize göre seçmelisiniz, fakat aşağıda sizler için en çok kullanılan markalardan bahsettik ve bunların kıyaslamalarını yaptık.

  • Bee Beauty Yüz Serumu: Bee Beauty Organik sertifikalı yüz bakımı serumudur. Serumlar arasında uygun fiyatlı olanlardan bir tanesidir. Yüz için yenileyici ve canlandırıcı bir etkisi bulunmaktadır, özellikle kuru cilde sahipseniz kullanabileceğiniz bir serumdur. İçeriğinde ise ölmez otu çiçeği, argan yağı bulunmaktadır. Kuru ciltler için kullanılabilecek en iyi serumlardandır.
  • Loreal Yüz Serumu: Loreal Revitalift Filler serum daha çok ciltte bulunan kırışıklıklar için kullanılmaktadır. Cildi daha dolgun ve genç gösteren bu serum ayrıca cildinizi de yumuşatır. Her ne kadar diğerlerine göre fiyat anlamında avantajı bulunmuyor olsa da kullananların memnun kaldığı ürünlerden bir tanesidir.
  • Este Lauder Yüz Serumu: Yüksek fiyatlı serumlar arasında Este Lauder markasının serumu bulunmakta. Serumun diğerlerine göre en büyük avantajı ise kalıcılık anlamında diğerlerine göre daha uzun ömürlü olmasıdır. Genel anlamda içeriği ise cildin genç kalmasını sağlar ve ciltteki kollajen üretimini de arttırır.
  • Lierac Yüz Serumu: Yüksek fiyatlı bir diğer markadır. Lierac yaşlanmaya karşı en etkili serumlardan bir tanesidir. Ayrıca cilt lekeleri konusunda diğerlerine göre artıları bulunmaktadır.
  • Dermaroller Yüz Serumu: Kullanımı tavsiye edilmemektedir. Bundan dolayı kullanmadan önce mutlaka doktorunuzla görüşün.
  • Diadermine Yüz Serumu: Diadermine Lift Botology serumu yine cilde sıkı bir görünüm kazandıran serumlardandır. Cilde bu görünümü kazandırması sebebiyle gençleştirici adı verilen serumlardan bir tanesidir.

Yukarıda sizlere birbirinden farklı serumları ve yüz serumu ne işe yarar onu anlattık. Ancak serum seçiminde cilt tipinize ve cildinizin ihtiyaçlarına göre seçmeniz gerekmekte.

Newgen Yüz Serumu

Yüz Serumu Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

 

Newgen Ultra Aydınlatıcı serumu kullananlar genel anlamda memnun olarak, ciltteki lekeleri açıp, canlandırıcı bir etki sunmaktadır. İçeriğinde pek çok etmen barındırmaktadır, özellikle cilt lekelerine iyi gelmektedir. Newgen yüz serumu ne işe yararı söyledik ve uygulanışıyla alakalı bilgi vereceğiz. Serumu temiz cilde uygulayabilir ve arkasından nemlendirici sürerek kalıcılık süresini artırabilirsiniz. Fakat serumu kullandıktan sonra yüzünüzü direkt güneş ile temasından korumalısınız.

C Vitamin Yüz Serumu

Yüz Serumu Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Kendine bakan kadınlar tarafından en sık kullanılan yüz serumlarından bir tanesi de C vitamini içerenlerdir. C vitaminli yüz serumu ne işe yarar ona geçelim. C vitaminli serumu yüzünüze sürdükten sonra, yüzünüzü pek çok etmene karşı daha iyi korunur bir hale gelecektir. Ayrıca yüz için kuruluk ve çatlaklığa da iyi gelmektedir. Pek çok kişi sivilce ve siyah noktalar için kullanmakta ve iyi sonuçlar aldıklarını belirtmektedir.

Yüze C vitamini serumu gece uyumadan önce kullanabilirsiniz. Gece değil de gündüz kullanmayı düşünüyorsanız, güneş kremi de kullanmanız şart. Ayrıca içeriğinde C vitamini barındırması sebebiyle, güneşe karşı da sizi koruyacaktır.

C vitamini serumu önerileri arasında Perfecta Fenomen C serum 150 TL civarlarında bir fiyat etiketine sahiptir. Kalitesi ve fiyatı sebebiyle tercih edilen bir üründür. Su bazlı yapısı sayesinde cildinizi nemlendiren bir yapıya da sahiptir.Yukarıda verdiğimiz fiyat normal yerlerden alındığı taktirde alabileceğiniz bir fiyattır, eczanelerde bu fiyat genellikle çok daha yüksek oluyor.

Kolajen Yüz Serumu

Yüz Serumu Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Kolajenler de son zamanlarda oldukça popüler oldular. Ayrıca pahalı fiyatları sebebiyle de bir çok eleştiri almakta. Kadın cildi belli bir yaştan sonra yeterince kolajen üretimi yapamıyor ve kolajen yüz serumu kullanarak bu dengeyi sağlayabilirsiniz. Kadınlarda 25 yaşından sonra kolajen üretimi azalmaya başlar, dolayısıyla eğer bu yaştan büyükseniz kullanmaya başlamanız uygundur. Kolajen yüz serumu ne işe yarar sizler için açıkladık, bir sonrakine geçiyoruz.

Yüz Serumu Hakkında Yorumlar ve Sorular

Serum kullanımı ve uygulanması ile ilgili merak edilen önemli konulara aşağıda sorular ile değindik. Serumu haftada kaç kez uygulayacağınız ve hangi bölgelerinize uygulamanız gerektiği gibi detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Yüz Serumu Kaç Günde Bir Kullanılır?

Bu soru için net bir cevap vermek çok da mümkün değildir aslında. Hangi yüz serumunu kullandığınıza ve cilt tipinize göre değişiklik gösterir. Bazı ciltler için haftada birkaç kez kullanmak uygunken bazıları için ise daha sık kullanmak gerekebilir. Bunu tam anlamıyla öğrenmek için satın alım esnasında sorabilir ya da daha sonradan bir uzmana danışabilirsiniz.

Yüz Serumu Göz Altına Sürülür mü?

Yüz serumunu göz altına sürenin bir zararı yoktur, yüzün her yerine sürmeye uygun bir yapıda üretilirler. Fakat yukarıda da sıraladığımız gibi pek çok farklı yüz serumu bulunmaktadır, bundan dolayı kullanım talimatlarını okumalı ve ona göre kullanmalısınız. Ayrıca göz altında kullanmak istiyorsanız, gözünüzden uzak tutmaya özen göstermelisiniz.

Yüz Serumu Durulanır mı?

Hayır böyle bir işlem yapmamalısınız. Serumlar cilt üzerinde kalmalı ve emilimi sağlanması gereken ürünlerdir. Serumları sürdükten sonra yüzünüzü yıkamanız durumunda faydasını görmeniz de mümkün olmayacaktır.

Serumdan Sonra Krem Sürülür mü?

Kremin yapısına göre sürülebilir. Örnek vermek gerekirse, kuru bir cilde sahipseniz, cilt nemlendirme işlemi için sadece serumlar işe yaramayacaktır. Bu yüzden de ekstradan krem kullanabilirsiniz. Ancak araya zaman bırakmanız işlevsel olması açısından daha iyi olacaktır. Serumu sürdükten sonra 15-20 dakika bekleyip daha sonra bir başka krem sürmeniz en verimli hali olacaktır.

İki Serum Üst Üste Sürülür mü?

Bu sorunun net bir cevabı olmamakla birlikte genel anlamda pek tavsiye edilmeyen bir işlemdir. Bazen iki serumun aynı anda kullanılması, cilt üzerinde kızarıklık, yanma ve batma gibi sorunların ortaya çıkmasına sebep olabiliyor. Serumların içerisinde çok sayıda farklı bileşen bulunmaktadır ve bunların karışması zaman zaman cilt içerisinde sorunlara neden olabilmektedir.

Vizyu.com sizlere yarar sağlayacak çeşitli bilgileri güncel olarak konu alarak sizlere faydalı olmayı misyon edinmiştir. Ayrıca sorularınızı yorumlar bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz.

Yorum yapın